Victaulic Polska

Wycieczka do VICTAULIC POLSKA

W piątek 19 kwietnia klasa VII b ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego zwiedziła największy zakład produkcyjny w Drezdenku - VICTAULIC POLSKA - będący filią amerykańskiej firmy z siedzibą w Pensylwanii. Wycieczka miała na celu zapoznać uczniów z tajnikami przemysłu ciężkiego, produkcji rur, zaworów, uszczelek oraz instalacji, które w pełnej krasie można zobaczyć np. w Warszawie na Stadionie Narodowym, w Złotych Tarasach czy tamtejszych drapaczach chmur. VICTAULIC POLSKA eksportuje towary niemal na cały świat. Technologia produkcji z żeliwa jest na najwyższym poziomie. Robi wrażenie potężna hala produkcyjna, ale najwięcej emocji sprawił pobyt w dziale odlewniczym.

Uczniowie byli zafascynowani mikronową dokładnością, typowo amerykańskim zachowaniem bezpieczeństwa, komputeryzacją, nowoczesnością, a nade wszystko rozmachem rozwoju firmy. Moją uwagę zwróciła bardzo ciężka praca załogi, zwłaszcza na liniach produkcyjnych.

Dziękujemy bardzo kierownikom: Pani Adriannie Bugara, Panu Michałowi Sapór, Pani Martynie Grzegorek, inżynierom, majstrom, pracownikom i oczywiście Dyrekcji VICTAULIC POLSKA za zaproszenie, prezenty i możliwość zobaczenia „Super Zakładu”.

To była najlepsza lekcja poznania zawodu !!!
Dziękuję za pomoc w organizacji nauczycielom SP 2: Pani Iwonie Drzymała i Pani Renacie Mazurkiewicz.

Wychowawca klasy VII b – Włodzimierz Sapór

• Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Nojiego