Zaplanowane działania

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024

WRZESIEŃ

• Dzień chłopaka – życzenia dla chłopców umieszczone na stronie szkoły i Facebooku. Dzień z krawatem, chłopcy przychodzą w krawatach.

PAŹDZIERNIK

• Akcja "Zgrana klasa" (19.10. – czwartek) – uczniowie ubierają się w jesienne barwy (brązowy, pomarańczowy, czerwony).
  • Uczestnictwo w obchodach Dnia Edukacji Narodowej – życzenia dla pracowników szkoły oraz uczniów.
  • Światowy Dzień Zwierząt (4 październik) – zbiórka karmy na rzecz schroniska (cały miesiąc).
  • Akcja „Znicz” (30.10.) – sprzątanie terenu cmentarza oraz opuszczonych grobów.

• Narodowe Święto Niepodległości – Apel, Konkurs Piosenki Patriotycznej.
  • Andrzejki (29.11. – wtorek) – wróżby i inne zabawy przeprowadzone na  długich przerwach. Klasa może zorganizować sobie imprezę we własnym zakresie po lekcjach lub na godzinie wychowawczej (klasa odpowiedzialna – 6a).
  • Tydzień Życzliwości – 21.11 - 28.11
  • Losowanie imion. Każdy jest życzliwy dla wylosowanej osoby, ale jej nie mówi i po tygodniu uczniowie zgadują kto ich wylosował.
  • Kartki, laurki z życzeniami, dobrym słowem wykonane przez uczniów i zaniesione do szpitala.
  • Wybory na najbardziej życzliwego nauczyciela. Każdy uczeń wrzuca kartkę z imieniem nauczyciela do skrzynki, która będzie stała w holu głównym szkoły.

GRUDZIEŃ

• Mikołajki (06.12. – środa) – zabawy mikołajkowe przeprowadzone na długich przerwach, założenie czapek Mikołaja (klasa odpowiedzialna – 6b).
  • Świąteczny czas – kolędy puszczane na przerwach.

• Bal karnawałowy – bal przebierańców.
  • Spotkanie Prezydium SU podsumowujące pracę w pierwszym półroczu – przygotowanie sprawozdania.

LUTY

• Organizacja  poczty „walentynkowej” (klasa odpowiedzialna – 5b). Akcja „Zgrana klasa” – ubieramy się na czerwono (9 lutego).
  • Tłusty czwartek (08.02.) – słodka kawiarenka, sprzedaż ciast i pączków (klasa odpowiedzialna – 7b).

MARZEC

• Dzień kobiet – życzenia dla wszystkich pań pracujących w szkole i koleżanek na stronie szkoły i Facebooku. Dzień spódniczki.
  • Obchody 1 Dnia Wiosny – Dzień Kultur Świata. (Oceny za: najlepszą prezentacje kraju, stroje, jedzenie, kultura) losowanie 01.03.

• Dzień kredki (01.04.) - Każda klasa ubiera się w 1 wylosowany kolor.
  • Dzień bez plecaka (05.04.) – uczniowie przychodzą do szkoły spakowani we wszystko po za plecakami.
  • Udział w obchodach Dnia Ziemi (21.04.) – sprzątanie terenu wokół szkoły, każdy w tym dniu ubrany na zielono nie jest pytany.
  • Zainicjowanie akcji  "Wakacyjna oś czasu" – informowanie uczniów o ilości dni w szkole, które zostały do końca roku szkolnego. Rozpoczęcie akcji 28 kwietnia.
  • Wielkanoc – życzenia dla wszystkich pracowników szkoły oraz uczniów i rodziców umieszczone na stronie szkoły i Facebooku.

MAJ

• Udział w apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Konkurs wiedzy dla klas 4-7 (klasa odpowiedzialna – 7a).
  • Dzień Matki (26.05.) – życzenia dla wszystkich mam umieszczone na stronie szkoły i Facebooku.
  • Dzień piżamy (31.05.) - Uczniowie przychodzą do szkoły ubrani w piżamy.

CZERWIEC

• Dzień Ojca (23.06.) – życzenia na stronie szkoły i Facebooku. Z racji zakończenia roku szkolnego, życzenia będą już 14 czerwca.
  • Spotkanie Prezydium SU podsumowujące całoroczną pracę – przygotowanie sprawozdania.

CAŁY ROK SZKOLNY

• Promowanie kulturalnych i bezpiecznych zachowań.
  • Promowanie zdrowego stylu życia.
  • Wesołe przerwy – puszczanie muzyki na długich przerwach.
  • Współpraca z nauczycielami oraz Dyrekcją szkoły.
  • Promocja szkoły w środowisku lokalnym.
  • Kontynuowanie akcji losowania ,,szczęśliwego numerka”.
  • Dokumentowanie i publikowanie działań na stronie szkoły i Facebooku.
  • Umożliwienie czynnego udziału uczniów w spotkaniach SU.
  • Comiesięczne spotkania Samorządu Uczniowskiego z opiekunem – przygotowywanie protokołów ze spotkań.

Plan w ciągu roku szkolnego może ulec zmianie w zależności od potrzeb i okoliczności.

Opracowanie: Marcel Zamerluk

• Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Nojiego