Zdrowe śniadanko w klasach drugich

Wszyscy wiedzą, że śniadanie to bardzo ważny posiłek. Dostarcza organizmowi potrzebnej energii i składników pokarmowych, wpływa na lepszą koncentrację, zdolność uczenia się i zapamiętywania. Nasi uczniowie o tym nie zapominają i w dniu 8 listopada 2018 r. obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali zdrowy posiłek według własnych pomysłów, wykonali prace plastyczne, układali wierszyki na temat zdrowego odżywiania. Był to również odpowiedni moment aby uczniowie doszli do wspólnego wniosku: "Zrezygnujemy ze słodyczy" bo cukry proste w zbyt dużych ilościach mogą przyczynić się do problemów z apetytem, koncentracją, do nadpobudliwości bądź wręcz przeciwnie braku energii i apatii. Dieta naszych pociech ma naprawdę duże znaczenie.

Renata Sauermann

• Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Nojiego