Pierwszy Dzień wiosny - Dzień Kultur Świata

Dzień Kultur Świata

Tak kolorowo w naszej szkole już dawno nie było. Jak co roku klasy 4-7 świętowały Pierwszy Dzień Wiosny poznając kulturę i zwyczaje innych krajów podczas plebiscytu „Dzień Kultur Świata”. W tym roku mogliśmy zobaczyć takie kraje jak Brazylia, Kanada, Hiszpania, Turcja, Polska, Indie, Niemcy oraz Grecja. Każda klasa miała za zadanie przedstawić strój, typowe potrawy, element charakterystyczny oraz prezentację na temat wylosowanego kraju. Podczas tegorocznego plebiscytu mogliśmy zobaczyć między innymi bogów greckich, Zenona Martyniuka, Magdę Gessler, Fryderyka Chopina czy też Mikołaja Kopernika. Mogliśmy również nauczyć się tańczyć flamenco i sambę, jak również grać w piłkę nożną oraz hokeja.

Rywalizacja międzyklasowa była bardzo zacięta i nasze jury w składzie Dorota Jessa, Mariola Strzesak i Zbigniew Pieróg mieli nie lada wyzwanie, aby wybrać zwycięzcę. Końcowa klasyfikacja prezentuje się w następujący sposób:

I miejsce w kategorii „Prezentacja kraju” – klasa 4a (Brazylia)
I miejsce w kategorii „Potrawy” – klasa 5b (Turcja)
I miejsce w kategorii „Element charakterystyczny” – klasa 6a (Polska)
Nagroda Grand Prix – klasa 4a (Brazylia)

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ogromną pracę i zaangażowanie włożone w przygotowanie się oraz za wspólną zabawę.

Magdalena Czarnecka

• Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Nojiego