Nawigacja

  • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 jest kolejną edycją wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek. W 2022 roku Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku realizuje zadania w ramach Priorytetu 3, czyli zakupu nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych. 
    Umiejętność czytania ze zrozumieniem warunkuje aktywny udział w życiu społecznym oraz determinuje sposób radzenia sobie ze zmianami na rynku pracy. Wzmocnienie czytelnictwa wśród najmłodszych jest więc inwestycją w ich kompetencje społeczne. W ramach Priorytetu 3, szkoła  uzyskała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych.
    kwota dofinansowania: 2 500,00 zł
    wkład własny: 625,00 zł
    Magdalena Niedźwiedzka
    09.01.2023 13:40 | więcej »
  • Już po raz drugi naszej szkole udało się pozyskać środki na wzbogacenie księgozbioru biblioteki. W 2022 r. dzięki uczestnictwu w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 uzupełniliśmy ofertę wydawniczą dla najmłodszych czytelników z oddziałów przedszkolnych. Aż 140 nowych książeczek trafiło na półki szkolnej wypożyczalni. Mali biblioteczni pomocnicy wszystkie tytuły  opatrzyli pieczęcią NPRC 2.0. Podczas zajęć bibliotecznych dzieci otrzymały specjalnie zaprojektowane dla nich karty super czytelnika, a rodzice dzienniczki "Lubię, gdy mi czytasz". Na koniec projektu nadszedł czas na wyjątkowe wydarzenie, jakim było niezwykle miłe  spotkanie z  pisarką Aliną Michalak i jej bohaterką Myszką Basią. Cieszymy się z zakończonego projektu i liczymy, że uda się zdobyć kolejne środki na zakup nowości wydawniczych, tym razem dla starszych czytelników. Wniosek na 2023 rok złożony, teraz tylko trzymamy kciuki i czekamy na ogłoszenie wyników naboru.
    Magdalena Niedźwiedzka

    GALERIA ZDJĘĆ
    09.01.2023 13:21 | więcej »
  • 27 października 2022 r. o godzinie 10.35 biblioteka szkolna i samorząd uczniowski zaprosili społeczność naszej szkoły do wzięcia udziału  w międzynarodowej akcji "Przerwa na czytanie". Dziękujemy, że aż 184 z Was pokazało, że można zamienić "komóreczkę" na "książeczkę". Gratulujemy klasie 2a, która najliczniej stawiła się na dziedzińcu szkoły. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

    GALERIA ZDJĘĆ
    Magdalena Niedźwiedzka
    02.11.2022 12:01 | więcej »
  • Kampania "Mała książka – wielki człowiek" została przygotowana przez Instytut Książki z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

    Przekazanie najmłodszym uczniom prezentów w postaci książek oraz kreatywnego alfabetu odbyło się uroczyście podczas zajęć czytelniczych w szkolnej bibliotece. Mamy nadzieję, że przygotowana specjalnie dla nich książka zachęci pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Magdalena Niedźwiedzka

    14.03.2022 10:00 | więcej »
  • 21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu nam, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem polskim w życiu codziennym. A o tym, że nie jest to zadanie łatwe, przekonali się wszyscy uczniowie klas V-VIII, którzy tego dnia próbowali zapisać poprawnie wyrazy, w których Polacy najczęściej popełniają błędy. Z "OBŁĘDNĄ  DZIESIĄTKĄ" najlepiej poradziło sobie jedenaścioro uczniów i to oni wzięli udział w organizowanym przez szkolną bibliotekę  konkursie poprawności językowej pn. "Ojczysty - dodaj do ulubionych". Po zaciętej rywalizacji zwycięstwo wywalczyła Agata Śpiwak z klasy VIII c. Agacie gratulujemy, a my pamiętajmy, by dbać o język polski nie tylko od święta, ale i na co dzień.
     

    Magdalena Niedźwiedzka

    14.03.2022 09:52 | więcej »
  • Moją ulubioną książką jest "Hobbit".
    Jej autorem jest John Ronald Reuel Tolkien.
    Utwór ten opisuje przygody czternastu towarzyszy, którzy napotykają wiele niebezpieczeństw. Niestety, niektórym kompanom nie udaje się wytrwać do końca wyprawy. Dzieło to uczy, jak silne mogą być więzy przyjaźni.
    ​Napisałam także rymowankę dotyczącą książki "Hobbit'':
    "Hobbit'' uczy wiele,
    na przykład jak ważni mogą być przyjaciele.
    Opisana jest przygoda,
    podczas której kompanów spotyka niewygoda.
    Tolkien ją napisał,
    Bilbo na pajęczynie zwisał.
    Napięcie tu panuje,
    sama je czuję.
    Bez książki nie da się żyć,
    nie da się także przed nią skryć.
    ,,Hobbit'' ulubioną książką mą.
    Mojemu królikowi z radości uda drżą,
    gdy książkę czytam tą.

    ​(Naprawdę mojemu królikowi, drżą uda, gdy czytam tą książkę. Nie wiem jak to się dzieje, ponieważ nie czytam książki na głos.)

    ​Magdalena W.



     


    Książką, którą warto przeczytać według mnie jest "Akademia Pana Kleksa" Jana Brzechwy. Jest to dla mnie magiczna książka. Zabawne historie o zabawnym nauczycielu i jego wspaniałych uczniach. Bardzo podoba mi się kolorowy i bajkowy klimat. Książka jest fantastyczna, uwielbiam ją za tę magię i wiarę, że wszystko jest możliwe. Szczerze polecam przeczytać! będziecie zachwyceni! 

    Viktor V.



    Moją ulubioną książką jest "Ella Zaklęta" autorki Gail Carson Levine. Główną bohaterką jest Ella, na którą wróżka Lucynda rzuciła czar posłuszeństwa i od tej pory Ella musi wykonywać wszystkie polecenia. Postanawia wyruszyć w świat, żeby znaleźć wróżkę, aby ją odczarowała. Podczas wyprawy Ella przeżywa wiele przygód i poznaje księcia, w którym się zakochuje i dzięki tej miłości czar przestaje działać.

    Julia M.



    Uwielbiam książki z serii "Misia i jej mali pacjenci" autorstwa Anieli Cholewińskiej- Szkolik. Moją ulubioną częścią jest "Urodzinowa przygoda", w której Misia kończy osiem lat. Misia, główna bohaterka jest weterynarzem i pomaga zwierzętom. Mogą one zawsze liczyć na pomoc małej pani doktor oraz na jej pomocnika - pieska Popika. Ona zawsze wie co im dolega, ponieważ rozumie mowę zwierząt. Ale to jest sekret!

    Natalia M.

    21.05.2021 13:30 | więcej »
  • Zwycięska praca

    Dominik Mazur (klasa 1B)

    Wyróżnienia:

    Natalia Mencel (klasa 2B)

    Victor Venezel (klasa 3a)

    Maja Piasecka (klasa 1b)

    Julia Mądrawska (klasa 3b)

    Magdalena Niedźwiedzka

     
    21.05.2021 13:23 | więcej »
  •  

    Z okazji Tygodnia Bibliotek zapraszamy Tych, którzy lubią czytać książki (albo jeszcze o tym nie wiedzą smiley) , do wspólnej zabawy.

    Jak dołączyć do akcji?
    Wystarczy, że wybierzesz jedno lub dwa zadania i wykonasz je do 16 maja 2021 r.
    Swoją pracę odeślesz za pomocą aplikacji MS Teams na konto magdalena.niedzwiedzka@sp2drezdenko.pl

    Jakie są zadania?
    1. Książka, którą warto przeczytać
    Napisz w kilku zdaniach o swojej ulubionej książce. Pamiętaj o podaniu tytułu i autora. Mile widziana fotografia okładki smiley
    2. Sleeveface, czyli ubierz się w książkę
    Wpisz w wyszukiwarkę słowo SLEEVEFACE  i……. już wiesz, co masz zrobić.

    Oderwijmy się na chwilę od ekranów i do dzieła! Najlepsze prace zostaną NAGRODZONE

    Zapraszamy smiley

    Magdalena Niegdźwiedzka
    11.05.2021 08:49 | więcej »
  • poniedziałek: 11.30 - 13.00
    wtorek: 8.00 - 13.00
    środa: 9.00 - 12.30
    czwartek: 8.00 - 12.30
    piątek: 8.00 - 12.30
    W sytuacji, gdy ze względu na uczestniczenie ucznia w zajęciach zdalnego nauczania nie jest możliwe osobiste wypożyczenie przez niego książek, prosimy skontaktować się z panią Magdaleną Niedźwiedzką za pomocą aplikacji MSTeams lub dziennika Librus.
    08.02.2021 09:41 | więcej »
  • Dzień Matki. Z tej okazji przygotowałam dla Was propozycję najpiękniejszych książek o mamie i macierzyństwie. To piękne pozycje, które możecie wypożyczyć lub kupić.

    Mama Delforge Helene

    Mama. Słowo niezwykłe. Wyjątkowe, a zarazem uniwersalne. Jedno słowo, które potrafi wyrazić miłość, czułość, troskę, radość, nadzieję - ale czasem też nieobecność i tęsknotę. Quentin Gréban stworzył wspaniałą kolekcję portretów matek z różnych epok i stron świata, a Hélene Delforge opatrzyła je pięknymi, poetyckimi tekstami. Wszystkie odcienie macierzyństwa w zachwycającej formie graficznej, wyjątkowy prezent dla każdej obecnej i przyszłej mamy.

    Jak mama została Indianką U. Stark, M. Lepp

    Zabawna, lekka, ale i wzruszająca, mądra książka o marzeniach, wolności, beztrosce i o tym, że mama jest nie tylko od smażenia kotletów. Mama może być też wspaniałym kompanem, przyjacielem, towarzyszem zwariowanych wypraw, po prostu "klawą babką"!

    Super M  Dawid Ryski

    Czy superbohaterów możemy spotkać tylko w bajkach, komiksach lub w filmach? Czasami naprawdę nie trzeba daleko szukać. Bo ktoś taki może być bardzo blisko nas, wręcz na wyciągnięcie ręki... Ta książka nie tylko pomoże nam w tych poszukiwaniach, ale też pokaże, jakich supermocy możemy się nauczyć!
    Super M to znakomita książka na Dzień Matki, ale też na każdy inny dzień roku.
    Jej autorem jest Dawid Ryski, wybitny ilustrator i plakacista, który książkę zadedykował swojej żonie, mamie dwójki ich dzieci. 

    Magdalena Niedźwiedzka

    25.05.2020 13:29 | więcej »
  • Od dnia 25 maja 2020 będzie czynna biblioteka szkolna w:

    poniedziałki, środy oraz piątki od godz. 10.00 do godz. 14.00.

     Przypominamy, że przychodząc do szkoły pamiętamy o zachowaniu reżimu sanitarnego.

    21.05.2020 09:53 | więcej »
  • Za oknem wprawdzie maj, ale pogoda i ogólna sytuacja nie zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu. Aby odpocząć od ekranów komputerów i smartfonów, proponuję Wam dzisiaj wysłuchanie audiobooków. Wszystkie dostępne są za darmo w aplikacji EmpikGo:

    DLA DZIEWCZĄT
    Barbara Kosmowska "Obronić królową"


    Książka wyróżniona w IV Konkursie im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

    Greta przyjeżdża do małego miasteczka, gdzie ma zamieszkać z dawno niewidzianym ojcem i jego nową rodziną. I choć macocha jest chłodna jak zimne ognie, a ojciec rozkojarzony i zagubiony, to już mała Lilka, siostra przyrodnia dziewczyny, okazuje się prawdziwą wymiataczką smutków. No i jest jeszcze Igor. Chłopak inny niż wszyscy…

    DLA FANÓW NAUKI
    Tomasz Rożek "Kosmos"


    Doktor fizyki i znany dziennikarz prezentuje kolejną, po bestsellerowej "Nauka – to lubię", książkę familijną przybliżającą młodszym i starszym czytelnikom najciekawsze zagadnienia ze świata nauki. Tym razem skupia się na obiektach, których rozmiary są z perspektywy człowieka często nie do wyobrażenia.

    Jakie tajemnice kryje przed nami kosmos? Jaki obiekt porusza się najszybciej we wszechświecie? Czy czarna dziura ma dno?

    Tomasz Rożek – numer 1 wśród popularyzatorów nauki w Polsce – po raz kolejny udowadnia, że nauka da się lubić.

    DLA NAJSTARSZYCH 
    Anna Onichimowska "Dziesięć stron świata" 

    "Dziesięć stron świata" i dziesięć historii piętnastolatków żyjących w różnych miejscach na świecie: na Białorusi, w Danii, w Finlandii, w Indiach, w Japonii, w Kolumbii, w Polsce, w Senegalu, na Ukrainie i w USA.

    Noburo od dwóch lat tkwi w wirtualnym świecie, bojąc się powrotu do rzeczywistości. Santosh stopniowo ślepnie w fabryce dywanów, do której został porwany jako pięciolatek. Anlę chcą wydać za mąż, nie dostrzegając jej wybitnych zdolności i chęci do nauki. Madżid wbrew swojej woli jest przygotowywany do zamachu terrorystycznego. Piotrek łamie własne zasady aby szybko zdobyć pieniądze…

    Czy uda im się odmienić swój los i spełnić marzenia?
    Magdalena Niedźwiedzka
     
    13.05.2020 08:35 | więcej »
  • Kiedy myślimy o książce, mamy zapewne przed oczami tradycyjną książkę papierową, którą znamy od najmłodszych lat. Dziś, gdy dostęp do bibliotek i księgarni jest ograniczony, warto pomyśleć o możliwościach, jakie dają nam inne formaty takie jak ebooki czy audiobooki.

    CO TO JEST EBOOK?

    Ebook (e-book, e-książka, książka elektroniczna) to książka, której treść zapisana jest w formie elektronicznej. Ebooki w formatach takich jak MOBI, EPUB czy PDF przeczytacie na smartfonie, czytniku, tablecie, laptopie lub komputerze stacjonarnym. Większość księgarni internetowych ma w swojej ofercie sprzedaż ebooków. Ebooki możemy także wypożyczać w wielu bibliotekach, do których się wcześniej zapisaliśmy.

    CO TO JEST AUDIOBOOK?

    Audiobook to książka, która przeznaczona jest do słuchania, a nie czytania. Nagranie zapisane jest na nośniku danych, najczęściej w formie cyfrowej. Teksty czytane są przez lektorów, którymi często są znani aktorzy.

    CO LEPSZE?

    Zarówno książki papierowe jak i ebooki czy audiobooki mają swoich zwolenników. Formaty elektroniczne pozwolą nam zaoszczędzić miejsce na półce czy w plecaku. Minusem jest na pewno to, że nie pachną jak nowa książka :)

    O darmowym dostępie do audiobooków i audiobooków na stronie Empiku pisałam Wam ostatnio. Dziś polecam audiobooki z Audioteki publikującej na kanale YouTube.

     

    Dla najmłodszych...

    Jo Nesbo "Doktor Proktor i proszek pierdzioszek

    Pewnego wiosennego dnia Lisa widzi ciężarówkę z napisem „Przeprowadzki” podjeżdżającą pod dom sąsiadów. Wprowadza się tam Bulek, chłopiec zupełnie niezwykły. A spotkanie Bulka i Lisy z jeszcze bardziej niezwykłym – by nie powiedzieć szalonym – doktorem Proktorem daje początek zwariowanej historii o okrutnych anakondach, ponurych lochach, a przede wszystkim – o najsilniejszym na świecie proszku na prykanie. Jo Nesbo stworzył mistrzowską kombinację humoru, przygód i absurdu, którą pokochają dzieci w każdym wieku. Dorośli też!

    I tych nieco starszych...

    R. J. Palacio "Cudowny chłopak"

    Wzruszająca i jednocześnie przezabawna opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu.

    August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i, zanim skończył 10 lat, musiał przejść 27 operacji. Do tej pory patrzył na siebie oczami bezwarunkowo kochających go rodziców i siostry. Teraz, gdy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – przyjdzie mu się zmierzyć ze światem rówieśników i starszych uczniów, z ostracyzmem, uprzedzeniami, a czasem ze zwykłym chamstwem i podłością. Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Kontakt z rówieśnikami odmieni Augusta. Ale czy tylko jego?

    Magdalena Niedźwiedzka

    06.05.2020 10:16 | więcej »
  • Jak powstają książki dla dzieci? Sowa: co bałagan ma w porządku

    Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda proces powstawania książki w drukarni? Jeśli tak, to zapraszam do obejrzenia filmiku:
    https://www.facebook.com/blogojciec/videos/2268996073405522/?v=2268996073405522&external_log_id=699b8948a7b0d180a56603a5b985e474&q=ksi%C4%85%C5%BCki%20dla%20dzieci

    Kiedy książka jest już gotowa, czas na czytanie... Zapraszamy na spotkanie z Panem Poetą, autorem wierszy dla dzieci o zwierzakach, które są bardzo podobne do ludzi.

    Ptasia seria Pana Poety to najlepszy dowód, że dobra książka dla dzieci świetnie się czyta całej rodzinie. A im wcześniej się pozna taką Panią Kurę, tym szybciej człowiek zrozumie, że nie ma co się za bardzo przejmować wyglądem. Jesteśmy jacy jesteśmy – za grubi, za chudzi, za mali, za duzi – a ważne, żeby mieć dystans do siebie… I poczucie humoru – jak Pan Poeta. Naprawdę lepiej się uśmiechnąć do siebie i świata, niż oćwierkiwać wszystkich jak Pan Wróbel. I wspaniale mieć takich przyjaciół jak Pan Paw, którzy podzielą się ostatnim piórem... Aha! I dobrze, idąc w ślady Pani Sowy, odebrać swój dziecięcy pokój (czy opasłą szafę) różnym „przydasiom”, które niepostrzeżenie zagarnęły nasz dom… Wiecie o czym mówię? To tym lepiej będziecie się bawić – całą rodziną! A śmiech to zdrowie! (Szczególnie gdy umiemy się śmiać sami z siebie!)
    https://www.facebook.com/calapolskaczytadzieciom/videos/1332214793635287/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCP5JjgbjAekzlyqG58xMNM0OOGyq9BUdsyDkfcFnzapsqcIHjpCpBZ9CflRFCw1xl5mj3CUJUXQfYG

    A tych z was, którzy lubią pisać, tworzyć i mają bogatą wyobraźnię, zachęcam do udziału w  Konkursie literacki dla dzieci i młodzieży pt. „Siedzę w domu i piszę…”. Pozostało jeszcze trochę czasu. szczegóły konkursu znajdziecie tutaj:
    https://calapolskaczytadzieciom.pl/aktualnosci/konkurs-literacki-dla-dzieci-i-mlodziezy/?fbclid=IwAR39D1PPlWUcl1BPCH4wMJnBBgM4umg_iLF_apzPh-WnuYzqLCtGyuwSglU

    źródło: calapolskaczytadzieciom.pl

    Magdalena Niedźwiedzka

    29.04.2020 09:31 | więcej »
  • Ci z was, którzy lubią czytać książki, z całą pewnością znają Lassego i Maję- głównych bohaterów szwedzkiej serii książek o przygodach tej dwójki młodych detektywów. Podczas zajęć w szkolnej bibliotece uczniowie klasy IVb mogli wcielić się w role bohaterów książki i tak jak oni rozwikłać zagadki kryminalne. Z sześciu zespołów najlepiej z zadaniami poradziły sobie dziewczęta: Roksana Hanys, Klaudia Kędziora, Patrycja Mencel i  Magdalena Weyna, które bezbłędnie rozwiązały siedem zadań.
     
    GALERIA ZDJĘĆ
    Magdalena Niedźwiedzka
    31.05.2019 14:36 | więcej »
  • Już po raz czwarty odbył się w szkolnej bibliotece konkurs na najlepiej czytającego ucznia. Miło nam poinformować, że tytuł najlepszego lektora zdobyła uczennica klasy II gimnazjum Hanna Najdek, która w nagrodę będzie prowadzić apele szkolne. 

    GALERIA ZDJĘĆ
    Magdalena Niedźwiedzka
    28.05.2018 08:01 | więcej »
  • W ubiegły piątek wzięliśmy udział w lubuskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pod hasłem „Przerwa na czytanie”.  Do wydarzenia promującego czytanie książek przystąpiło 159 uczniów naszej szkoły. Dziękujemy przedstawicielom klasy 3a za przygotowanie akcji oraz wszystkim tym, którzy  nie wstydzą się tego, że potrafią czytać.

    GALERIA ZDJĘĆ
    Magdalena Niedźwiedzka
    16.05.2018 14:34 | więcej »
  • Za nami kolejne spotkania w szkolnej bibliotece. Tym razem w zajęciach przygotowanych przez gimnazjalistów uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy 1a. W wiosenny nastrój wprowadziły naszych małych gości wierszyki i zagadki związane z nadchodzącą porą roku, a także świetne zabawy, które jak zwykle znakomicie poprowadził Patryk Zielony.
    GALERIA ZDJĘĆ
    Magdalena Niedźwiedzka
    26.03.2018 07:26 | więcej »
  • Zdawać by się mogło, że w dobie internetu czytanie książek zanika. Statystyki od lat są dla Polaków bezlitosne. Przeczytanie choćby jednej książki rocznie deklaruje 37% rodaków powyżej piętnastego roku życia.

    Co z młodszymi czytelnikami?

    W dzisiejszych czasach łatwiej jest dzieciom obejrzeć film czy pograć na komputerze, bo tam, ich zdaniem, doświadczają w krótkim czasie silniejszych wrażeń. Psychologowie podkreślają jednak, jak wiele korzyści niesie ze sobą lektura, która nie tylko uczy i bawi, ale także rozbudza wyobraźnię i sprawia, że stajemy się dobrymi rozmówcami.

    Nawyki czytelnicze kształtują się w dzieciństwie i młodości. To najpierw dom, a później przedszkole i szkoła odkrywają przed młodym człowiekiem świat ciekawych książek. Współdziałanie domu i szkoły w tym zakresie jest koniecznością. Aby jednak młody człowiek chciał sięgnąć po lekturę, musi być ona podana w atrakcyjnej dla niego formie. Tu z pomocą przychodzi szkole Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest poprawa stanu czytelnictwa poprzez m.in. wsparcie finansowe na zakup nowości książkowych.

    Jak to było w Dwójce?

    Dzięki programowi NPRC w roku 2017 biblioteka Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku wzbogaciła się o 965 nowych książek. Nowy księgozbiór znalazł godne miejsce w wyremontowanej bibliotece. Kolejnym etapem realizacji programu była szeroko rozumiana promocja czytelnictwa wśród uczniów. Poza tradycyjnymi formami tj. konkursy, spotkania czytelnicze czy recenzje, pojawiły się nowe inicjatywy. W szkole rozpoczęto realizację innowacji pedagogicznej pt. „Książkowe drogowskazy”, której celem jest zachęcanie czytelników do sięgania po lekturę współczesnych książek, podejmujących ważne dla młodych ludzi tematy.

    We współpracy z Publicznym Przedszkolem realizowano także projekt edukacyjny „Mądra szkoła czyta dzieciom”, w którym uczniowie naszej szkoły odwiedzali młodszych kolegów, by czytać im i wspólnie się bawić.

    Podsumowaniem działań było zorganizowane w Bibliotece Publicznej spotkania z Tomaszem Walczakiem – poetą, aktorem i współtwórcą teatru Kotłownia, który poprowadził wyjątkowe warsztaty kreatywnego pisania.

    Czy będzie lepiej?

    Wiele wskazuje na to, że następuje poprawa. I nie chodzi tylko o zdecydowanie większą niż w latach poprzednich liczbę wypożyczonych książek. Pachnąca nowymi książkami, nowa biblioteka, to miejsce przyjazne uczniom, w którym lubią spędzać czas. Tu tradycja współgra z nowoczesnością, czego dowodem niech będzie wielka ikona „Lubię to!” ułożona z książek, która wita każdego, kto odwiedza szkolną bibliotekę.

    Magdalena Niedźwiedzka

    20.12.2017 10:40 | więcej »
  • Magdalena Niedźwiedzka
    07.12.2017 10:03 | więcej »
  • W piątkowy wieczór nasza szkolna biblioteka zamieniła się biuro detektywistyczne. Lassie i Maja - bohaterowie serii bestsellerowych książek przygodowych - przygotowali dla uczniów klas IV siedem zagadek. Emocji było co niemiara, a aż 19 uczniów zdobyło dyplomy „Wspaniałego detektywa”. Uczestnikom zabawy  dziękuję i gratuluję, a wszystkich zapraszam do lektury przygód „Biura Detektywistyczne Lassiego i Mai”.
    GALERIA ZDJĘĆ
    Magdalena Niedźwiedzka
    21.11.2017 07:47 | więcej »

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Nojiego
    plac Wolności 8
    66-530 Drezdenko
    NIP: 2810090355

    e-mail: sp2drezdenko@gmail.com

    Inspektor Ochrony Danych:
    paragrafodadoz@wp.pl
  • 95 762 06 05

Galeria zdjęć