Złotka Dwójki

Sukces naszych Kadetek

Na długo rozbrzmiewać będzie, myślę że  nie tylko w moich uszach, melodia ,,Light Cavalry Ouverture” oraz mix utworów ABBY… Nie jest łatwo prowadzić zajęcia z małymi dziećmi, tym bardziej okiełznać Je, wpoić zasady współpracy i zdrowej rywalizacji. Nauczyć kroków w rytm muzyki, wyćwiczyć ciało. Opanować triki z batonem, który wcale nie jest taki lekki. Wprowadzić pom pom, by dziewczęta z klas 2, 3 i 4 mogły wystartować w dwóch konkurencjach przeznaczonych dla Mażoretek. Tego wyzwania podjęły się instruktorki: trener, choreograf Natalia Nadworna oraz mistrzyni świata, trener Olimpia Pochrząszcz. Pani Natalia jako filar zespołu zajmuje się również doborem muzyki.

Żmudna, systematyczna praca trwająca od września do marca przyniosła owoce. W minioną sobotę, 23 marca nasze Dziewczęta z Buławami – Kadetki (związane od samego początku istnienia zespołu ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Józefa Nojiego w Drezdenku) -  zdobyły dwa złote medale, zajmując 1 miejsce w dwóch kategoriach: baton klasyczny oraz pom pom. Takiego sukcesu bez wątpienia nie osiągnęłyby bez swoich instruktorek, szczególnie pani Natalii, ale nie tylko, trzeba bowiem pamiętać, za co jesteśmy wdzięczni, że nasze szkolne Buławianki wspiera Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Drezdenku, zwłaszcza Dyrektor Zbigniew Kubasik.
Dziewczętom gratulujemy, życząc dalszych sukcesów. Dodam, że  Kadetki liczące obecnie 29 uczennic na swoim koncie mają już 6 medali: 5 złotych i 1 brązowy.

Agnieszka Piasecka

• Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Nojiego