• Uroczystość Dnia Mamy w klasie 1b

• 12.06.2018 07:46
      • "Jest jedna miłość,
        która nie liczy na wzajemność,
        nie szczędzi ofiar,
        płacze a
        przebacza,
        odepchnięta wraca
        - to miłość macierzyńska."

(Józef Ignacy Kraszewski)

Dzień Matki to święto przepełnione miłością, święto, dzięki któremu uświadamiamy sobie, że osobą, której zawdzięczamy najwięcej jest Matka. Bycie mamą to zadanie trudne i odpowiedzialne. Jest to nieustanna gotowość do służenia pomocą, wsparciem, okazywania zainteresowania i miłości. To lekcja cierpliwości, zaradności, rozwagi i nauki rozsądnego myślenia. 29 maja, pierwszoklasiści postanowili uczcić to święto wyjątkową uroczystością , zapraszając kochane Mamy do naszej szkoły. Przybyłych gości  przywitaliśmy bardzo serdecznie i poprosiliśmy o zajęcie miejsc przy ładnie nakrytych stołach.
        Następnie dzieci przedstawiły program słowno-muzyczny, w którym mogły wyrazić uczucia, jakimi darzą swoje Mamy, przeprosić za wszelkie wybryki i przewinienia, a przede wszystkim przekazać najgorętsze życzenia. Po wręczeniu przez pociechy  własnoręcznie wykonanych laurek, mamy mogły przy kawie i ciastku  podzielić się swoimi wrażeniami i refleksjami. Wzruszeń, serdeczności i uśmiechów nie było końca. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Renata Sauermann