• Plan pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024

WRZESIEŃ

• Dzień chłopaka – życzenia dla chłopców umieszczone na stronie szkoły i Facebooku. Dzień z krawatem, chłopcy przychodzą w krawatach.

PAŹDZIERNIK

• Akcja "Zgrana klasa" (19.10. – czwartek) – uczniowie ubierają się w jesienne barwy (brązowy, pomarańczowy, czerwony).
        • Uczestnictwo w obchodach Dnia Edukacji Narodowej – życzenia dla pracowników szkoły oraz uczniów.
        • Światowy Dzień Zwierząt (4 październik) – zbiórka karmy na rzecz schroniska (cały miesiąc).
        • Akcja „Znicz” (30.10.) – sprzątanie terenu cmentarza oraz opuszczonych grobów.

• Narodowe Święto Niepodległości – Apel, Konkurs Piosenki Patriotycznej.
        • Andrzejki (29.11. – wtorek) – wróżby i inne zabawy przeprowadzone na  długich przerwach. Klasa może zorganizować sobie imprezę we własnym zakresie po lekcjach lub na godzinie wychowawczej (klasa odpowiedzialna – 6a).
        • Tydzień Życzliwości – 21.11 - 28.11
        • Losowanie imion. Każdy jest życzliwy dla wylosowanej osoby, ale jej nie mówi i po tygodniu uczniowie zgadują kto ich wylosował.
        • Kartki, laurki z życzeniami, dobrym słowem wykonane przez uczniów i zaniesione do szpitala.
        • Wybory na najbardziej życzliwego nauczyciela. Każdy uczeń wrzuca kartkę z imieniem nauczyciela do skrzynki, która będzie stała w holu głównym szkoły.

GRUDZIEŃ

• Mikołajki (06.12. – środa) – zabawy mikołajkowe przeprowadzone na długich przerwach, założenie czapek Mikołaja (klasa odpowiedzialna – 6b).
        • Świąteczny czas – kolędy puszczane na przerwach.

• Bal karnawałowy – bal przebierańców.
        • Spotkanie Prezydium SU podsumowujące pracę w pierwszym półroczu – przygotowanie sprawozdania.

LUTY

• Organizacja  poczty „walentynkowej” (klasa odpowiedzialna – 5b). Akcja „Zgrana klasa” – ubieramy się na czerwono (9 lutego).
        • Tłusty czwartek (08.02.) – słodka kawiarenka, sprzedaż ciast i pączków (klasa odpowiedzialna – 7b).

MARZEC

• Dzień kobiet – życzenia dla wszystkich pań pracujących w szkole i koleżanek na stronie szkoły i Facebooku. Dzień spódniczki.
        • Obchody 1 Dnia Wiosny – Dzień Kultur Świata. (Oceny za: najlepszą prezentacje kraju, stroje, jedzenie, kultura) losowanie 01.03.

• Dzień kredki (01.04.) - Każda klasa ubiera się w 1 wylosowany kolor.
        • Dzień bez plecaka (05.04.) – uczniowie przychodzą do szkoły spakowani we wszystko po za plecakami.
        • Udział w obchodach Dnia Ziemi (21.04.) – sprzątanie terenu wokół szkoły, każdy w tym dniu ubrany na zielono nie jest pytany.
        • Zainicjowanie akcji  "Wakacyjna oś czasu" – informowanie uczniów o ilości dni w szkole, które zostały do końca roku szkolnego. Rozpoczęcie akcji 28 kwietnia.
        • Wielkanoc – życzenia dla wszystkich pracowników szkoły oraz uczniów i rodziców umieszczone na stronie szkoły i Facebooku.

MAJ

• Udział w apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Konkurs wiedzy dla klas 4-7 (klasa odpowiedzialna – 7a).
        • Dzień Matki (26.05.) – życzenia dla wszystkich mam umieszczone na stronie szkoły i Facebooku.
        • Dzień piżamy (31.05.) - Uczniowie przychodzą do szkoły ubrani w piżamy.

CZERWIEC

• Dzień Ojca (23.06.) – życzenia na stronie szkoły i Facebooku. Z racji zakończenia roku szkolnego, życzenia będą już 14 czerwca.
        • Spotkanie Prezydium SU podsumowujące całoroczną pracę – przygotowanie sprawozdania.

CAŁY ROK SZKOLNY

• Promowanie kulturalnych i bezpiecznych zachowań.
        • Promowanie zdrowego stylu życia.
        • Wesołe przerwy – puszczanie muzyki na długich przerwach.
        • Współpraca z nauczycielami oraz Dyrekcją szkoły.
        • Promocja szkoły w środowisku lokalnym.
        • Kontynuowanie akcji losowania ,,szczęśliwego numerka”.
        • Dokumentowanie i publikowanie działań na stronie szkoły i Facebooku.
        • Umożliwienie czynnego udziału uczniów w spotkaniach SU.
        • Comiesięczne spotkania Samorządu Uczniowskiego z opiekunem – przygotowywanie protokołów ze spotkań.

Plan w ciągu roku szkolnego może ulec zmianie w zależności od potrzeb i okoliczności.

Opracowanie: Marcel Zamerluk