• Tematyka

Termin

Zebranie rozpoczynające rok szkolny: zapoznanie z dokumentacją szkoły: Statut Szkoły, WZO, programem wychowawczo-profilaktycznym, omówienie standardów ochrony małoletnich, stawianymi wymaganiami, obowiązkami uczniów i rodziców, przedstawienie kalendarza imprez i uroczystości szkolnych oraz dni wolnych od zajęć edukacyjnych,  omówienie zasad współpracy, e-dziennik szkoły i strona internetowa szkoły jako sposób komunikacji w praktyce szkolnej, zasady udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej, wybór rad oddziałowych, oddelegowanie przewodniczącego Rady na zebranie Rady Rodziców, w klasach VIII omówienie procedur egzaminu ósmoklasisty.

Przygotowania do Pikniku rodzinnego oraz uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej patrona szkoły.

W oddziałach przedszkolnych – powiadomienie rodziców dzieci sześcioletnich o procedurze diagnozy gotowości szkolnej.

09.09.2024

Konsultacje indywidualne dla rodziców nt. postępów w nauce i zachowaniu uczniów.

24.10.2024

• Kl. 1 – 3 – Moje dziecko jest uczniem – sposoby pracy w domu. Zagrożenia dla dzieci wynikające ze współczesnego świata: brak czasu, uwagi, nadmiar bodźców, aspiracje rodziców.
        • Kl. 4 – 6 – Przygotuj się do lekcji – o metodach zapamiętywania. Jak motywować swoje dziecko do nauki?
        • Kl. 7 – 8 – Zagrożenia dla nastolatków. Jak chronić dzieci przed zrachowaniami ryzykownymi?

We wszystkich klasach: postępy w nauce i zachowaniu.

21.11.2024

Zagadnienia:

• klasyfikacja uczniów za I semestr nauki roku szkolnego 2024/2025
        • Jak pokonywać problemy wychowawcze?
        • Zagrożenia cyberprzestrzeni.

16.01.2025

Zagadnienia: kl. 1-8 – przedstawienie informacji o postępach w nauce i zachowaniu. Konsultacje indywidualne.

13.03.2025

Zagadnienia: postępy w nauce i zachowaniu, poinformowanie o przewidywanych ocenach rocznych.

08.05.2025