• "Rogalowy Poznań"

• 04.11.2019 07:49
      • Dnia 28 października 2019 roku klasy 2a oraz 2b udały się na autokarową wycieczkę do Poznania. Po przyjeździe do stolicy Wielkopolski nasza grupa spotkała się z panią przewodnik, która zabrała nas na spacer po Starym Mieście. Największą jego atrakcją były oczywiście koziołki na wieży ratuszowej, o których krąży ciekawa legenda. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania. Dzieci zostały zapoznane z niektórymi wyrazami gwary poznańskiej, poznały legendę o Świętym Marcinie oraz dowiedziały się skąd wzięły się rogale świętomarcińskie. Później przyszła pora na najsmaczniejszy punkt programu- warsztaty pieczenia rogali oraz oczywiście ich degustację. Każde dziecko otrzymało Certyfikat Rogalowego Czeladnika. Następnie udaliśmy się na pyszny obiad do restauracji „Czerwone Sombrero”, a na koniec wycieczki poświęciliśmy kilkanaście minut na zakup pamiątek. Do Drezdenka wróciliśmy w doskonałych humorach.

Barbara Sauerman, Magdalena Mumot