• Witaj wiosno!

• 25.03.2021 14:37
      • Dnia 22 marca 2021 roku uczniowie z klasy 2a oraz 2b pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że musieli zrobić to zdalnie. Pandemia już kolejny raz uniemożliwiła uczniom tradycyjne świętowanie pierwszego dnia wiosny. Niezrażeni trudnościami uczniowie stawili się na poniedziałkowej zdalnej lekcji w doskonałych humorach. Lekcja miała charakter klasowego spotkania, podczas którego wszyscy mieli przede wszystkim dobrze się bawić i miło spędzić czas (koniecznie bez podręczników!). Zajęcia rozpoczęły się wspólnym obejrzeniem filmu edukacyjnego, który zapoczątkował rozmowę o oznakach wiosny. Dzieci chętnie zabierały głos i wymieniały się między sobą swoimi wiosennymi spostrzeżeniami. Wykazały się również aktywnością, rozwiązując zagadki o tematyce wiosennej. Niezwykle miłym akcentem spotkania był wspólny śpiew piosenek o wiośnie, również tych poznanych w minionych latach, co z kolei skłoniło wszystkich do wspomnień. Najwięcej jednak przyjemności sprawiło uczniom, a także wychowawczyniom, zaprojektowanie i wykonanie własnej marzanny. Wspólną pracę umiliło słuchowisko, które przybliżyło wszystkim wiedzę na temat obrzędu topienia marzanny. Najwięcej radości zaś sprawiła dzieciom możliwość dokonania oceny tak zorganizowanych zajęć i zamieszczenie na czacie swojego komentarza. Wszystkim naszym działaniom przyświecało piękne w tym dniu słońce. Naprawdę poczuliśmy wiosnę!

Katarzyna Sobczyńska, Katarzyna Mencel