• Regulamin IV edycji konkursu na szkolnego lektora "Każdy czytać może"

• 10.04.2018 07:24
      • 1. Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna wraz z nauczycielami języka polskiego. Patronat nad przedsięwzięciem obejmuje Dyrekcja Szkoły Podstawowej  nr 2 im. Józefa Nojiego w Drezdenku.
        2. Celem konkursu jest:
        - upowszechnianie znajomości utworów nie będących lekturą szkolną,
        - promowanie czytelnictwa wśród uczniów,
        - budzenie szacunku do języka ojczystego,
        - tworzenie motywacji do czytania książek,
        - rozbudzanie wyobraźni młodego czytelnika,
        - umiejętność wcielenia się w rolę postaci przedstawionej w utworze,
        - poprawność dykcyjna wymawianych wyrazów.
        3. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas 7 SP oraz II i III gimnazjalnych. Każda klasa wraz z wychowawcą może wytypować max. 3  osoby.
        4. Zgłoszenie uczestnictwa (nazwiska i imiona uczestników) potwierdza się osobiście, bądź poprzez wiadomość wysłaną na e-dziennik do p. A. Piaseckiej i p. M. Niedźwiedzkiej. Dodatkowo zgłoszenie uczestnictwa potwierdza wychowawca/opiekun klasy. Zgłoszenia przyjmujemy do końca kwietnia 2018 r.
        5. Reprezentanci klas otrzymują od organizatora listę tekstów do przygotowania się do konkursu, ponadto każdy uczestnik  może w godzinach otwarcia biblioteki szkolnej przyjść i zapoznać się z utworami/fragmentami na miejscu.
        6. Konkurs odbędzie się dnia 10 maja br. Przed rozpoczęciem konkursu uczestnicy otrzymają fragmenty tekstów, które mogą przećwiczyć w domu. Teksty dostępne są w szkolnej bibliotece. W dniu konkursu - losowo wybrane przez członków Klubu Przyjaciół Dobrej Książki - teksty - wręczone zostają uczestnikom i Ci prezentują je przed komisją (nauczyciele oraz członkowie KPDK). Można popełnić 3 usterki. Najlepsi przechodzą do II części, która polegać będzie na tym, że odczytaniu podlegać będą wylosowane przez uczestników teksty. Także kolejność wcielania się w role zależna będzie od wylosowanego numeru.
        7. O zwycięstwie decyduje ilość zebranych punktów/głosów. W przypadku jednakowej ilości głosów organizator przewiduje dogrywkę.
        8. Ocenie podlegać będą: dykcja, intonacja głosu, wcielenie się w postać, opanowanie.
        9. Zwycięzca otrzymuje nagrodę książkową, dyplom oraz ocenę celującą wagi 2 z języka polskiego. Jeśli będzie to reprezentant/ka z kl. 7SP lub 2 gimnazjalnej w nagrodę będzie w nowym roku szkolnym prowadzić apele. Poza tym pochwała za uczestnictwo i reprezentowanie klasy. Finaliści otrzymują oceny bdb wagi 2 z języka polskiego, dyplomy oraz pochwały za uczestnictwo i reprezentowanie klasy.
        10. Regulamin wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
        Agnieszka Piasecka