• Szkoła Myślenia Pozytywnego w Szkole Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku

• 19.01.2023 07:58
      • „Uczymy się wspólnie jak dbać o samych siebie i o innych. Zmieniamy naszą rzeczywistość tak, aby wspierała nasz dobrostan psychiczny i motywowała do edukacji, pozytywnej komunikacji oraz uczyła jak radzić sobie ze stresem czy lękiem”. To założenie programu „Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0” stworzonego przez Fundację – Instytut Edukacji Pozytywnej, który nasza szkoła, jak wiele innych placówek w Polsce, realizuje od września 2022 r.

Tę roczną przygodę pełną wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością i holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie realizujemy pod hasłem „Motywujemy do pozytywnego działania!”. Pomocne jest bogate oprzyrządowanie programu: platforma, scenariusze zajęć, karty pracy, materiały drukowane i sprzęt – drukarka od EPSON Polska, radioodtwarzacz i inne.

Realizujemy comiesięczne zadania certyfikacyjne inspirujące do działania zawartych w dwóch modułach: Komunikacja międzykulturowa i Rozwiązywanie konfliktów w środowisku szkolnym. Poruszana tematyka zajęć pozwala na nabywanie przez dzieci i młodzież naszej placówki kompetencji związanych z funkcjonowaniem w grupach polsko-ukraińskich, budowanie poczucia bezpieczeństwa i lepszego zrozumienia odmienności kulturowych oraz nauce wspólnego funkcjonowania w nowej rzeczywistości.

Wierzymy, że propozycje zawarte w Programie wzbogacą naszych uczniów o wiedzę, i doświadczenia w różnych płaszczyznach i wskażą kierunek do samorozwoju i współpracy z innymi.
        pedagog Mariola Swaczyńska