• „DWÓJKA” - dodaj do ULUBIONYCH

• 17.01.2018 07:55
      • W  przystosowanym do potrzeb dydaktyczno-wychowawczych obiekcie jakże nowoczesnej, choć i pełnej tradycji,  Szkole  Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku codziennie mają miejsce przedsięwzięcia, które pozwalają młodemu człowiekowi rozwijać  umiejętności, zdobywać wiedzę, kształtować określone postawy. To, co nas bez wątpienia wyróżnia to bardzo dobrze wyposażone klasopracownie, wykształcona i doświadczona kadra, zaplecze sportowe, biblioteka, świetlica, centrum rozrywki, stołówka czy sklepik. Szkoła uczestniczy w wielu inicjatywach lokalnych, współpracuje z licznymi instytucjami, osiąga sukcesy sportowe, artystyczne i z zakresu wiedzy. Działania wpisane zaś  w Program Wychowawczo-Profilaktyczny  umożliwiają naszemu absolwentowi poszerzać horyzonty, rozwijać umiejętności i talenty, poznawać świat wartości wpisany w wychowanie młodego człowieka.

To w SP2 prężnie działa Orkiestra Dęta, Zespół Muzyki Dawnej, Dziewczęta z Buławami czy Uczniowski Klub Sportowy, to tu odbywają się debaty oksfordzkie, warsztaty literackie, konkursy literacko-plastyczne, recytatorskie, lektorskie, matematyczne czy Festiwale Muzyki Międzypokoleniowej… Tu odbyła się wojewódzka inauguracja rozpoczęcia roku szkolnego, tradycją jest już Nocny Maraton Filmowy czy działania wolontariackie. W grudniu zakończyliśmy rządowy projekt „Bezpieczna+”. Obecnie realizujemy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, Aktywną tablicę oraz prowadzimy działania innowacyjne: „Bankowość w praktyce”, „Książkowe drogowskazy”.

Wizerunek nowej szkoły, tradycyjny obiekt, jak również nowatorskie rozwiązania zapadają w pamięci na długo u tych, którzy odwiedzili to miejsce choć raz. Ci natomiast, którzy mają okazję korzystać z walorów tego jakże urokliwego zespołu pałacowo-parkowego, z pewnością potwierdzą, iż „DWÓJKĘ” warto dodać do ULUBIONYCH.

Agnieszka Piasecka