• Podsumowanie gimnazjalnych projektów edukacyjnych

• 16.04.2018 08:11
      • Jak co roku wiosną uczniowie klas drugich gimnazjum zaprezentowali publicznie efekty swojej pracy projektowej. 26.03.2018 r. opowiadali o przygotowaniach i realizacji obowiązkowych projektów edukacyjnych.
        W tym roku ponownie przeważały „projekty działania”, które polegały na konkretnej pomocy lub przygotowaniu czegoś dla innych w szkole i poza nią.
        Stąd m.in. udział w WOŚP, zbiórkach żywności, plastikowych zakrętek czy karmy dla zwierząt ze schroniska. Uczniowie zorganizowali również wiele imprez sportowych i rekreacyjnych dla młodszych koleżanek i kolegów np. zawody sportowe dla klas 4 i 7, rozgrywki w piłce siatkowej i koszykowej. Natomiast dla najmłodszych były spotkanie z literaturą. W ramach projektów ogólnoszkolnych zorganizowano wybory Samorządu Uczniowskiego i Walentynki. Natomiast uczestnicząc w projektach badawczych uczniowie poznawali swoją „małą Ojczyznę” oraz działanie cukru na organizm człowieka. Jeden z projektów dotyczył bardzo aktualnego problemu jakim jest cyberprzemoc.
        Dla wielu drugoklasistów były to podsumowanie pracowitych miesięcy.

Iwona Drzymała