• Mandaty poselskie na XXIV Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży!

• 15.05.2018 08:40
      • Wszystko zaczęło się 27 lutego br., gdy organizatorzy podali temat tegorocznej rekrutacji, który brzmiał "Posłowie pierwszego sejmu niepodległej". Bartek Jędrzejczak i Mateusz Krysa ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Nojiego w Drezdenku od razu zabrali się do działania. Zaprojektowali ulotki i plakaty, które później rozdawali uczniom i mieszkańcom Drezdenka, prowadzili konsultacje z lokalną społecznością, propagowali wiedzę o wybranym przez siebie pośle - Józefie Londzinie. zorganizowali również prelekcje dla uczniów naszej szkoły w Urzędzie Miejskim w Drezdenku.
        30 kwietnia 2018 r. o godzinie 13:00 na witrynie Sejmu Dzieci i Młodzieży pojawiły się wyniki rekrutacji. Są one bardzo zadowalające, ponieważ udało się! Bartek Jędrzejczak i Mateusz Krysa zostali posłami na XXIV kadencje Sejm Dzieci i Młodzieży! Kadencja potrwa rok, a w posiedzeniu w Sejmie wezmą udział już 1 czerwca 2018 r.
        Bartek Jędrzejczak: "Ze swojej strony obiecuję, że przez cały rok będę prężnie działał jako młodzieżowy poseł. Dziękujemy serdecznie panu Burmistrzowi Maciejowi Pietruszakowi, panu Dyrektorowi Zbigniowowi Kubasikowi, pani Dyrektor Elżbiecie Gławdel, radnym powiatowym oraz naszym wspaniałym wychowawcom i klasom za wsparcie jakie od was otrzymaliśmy. Bez was by się nie udało! Za wsparcie medialne dziękujemy "Gazecie Drezdeneckiej" i gazecie "Drezdenko Bez Cenzury"."