• Uczniowie naszej szkoły w sejmie

• 06.10.2017 08:18
      • 29 września uczniowie klas siódmych i gimnazjalnych naszej szkoły  oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej, dzięki zaproszeniu gorzowskiego posła Kukiz’15 Jarosława Porwicha, miali okazję zwiedzania Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
        Wraz z opiekunami: p. Łukaszem Pluskotą, p. Włodzimierzem Sapórem, p. Dariuszem Gruszewskim oraz p. dyrektorem Zbigniewem Kubasikiem wyjechaliśmy już o 4.30. Podróż minęła dość szybko i około godziny 11 zameldowaliśmy się w stolicy. Po krótkim spacerze ulicami Warszawy udaliśmy się do sejmu, gdzie na galerii mieliśmy możliwość obserwowania obrad. Następnie udaliśmy się na spotkanie z naszym gospodarzem posłem Jarosławem Porwichem. Podczas prawie godzinnej rozmowy udzielał on wyczerpujących odpowiedzi na nasze pytania, a następnie oprowadził po kuluarach sejmu. Mieliśmy również okazję wspólnego posiłku w sejmowej restauracji. Po posiłku udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie mieliśmy okazję podziwiać różnego rodzaju prezentacje multimedialne dotyczące tego zbrojnego zrywu i przechodzić przez zrekonstruowane kanały podziemne.
        Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się na Powązki, gdzie towarzyszący nam przewodnik w bardzo ciekawy sposób przybliżał  sylwetki pochowanych tam słynnych Polaków. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego. Następnie spacerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem, przyglądaliśmy się zmianie wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza i podziwialiśmy Plac Zamkowy, gdzie mieliśmy okazję poznać miłych ludzi zajmujących się działalnością charytatywną.
        Niestety wszystko kiedyś się kończy. Jednak czas spędzony w interesujących miejscach razem z ciekawymi ludźmi na długo pozostanie w naszej pamięci.
                                                                                           Magdalena Nowaczyk