• Mistrzowie województwa w BRD

• 28.05.2018 11:51
      • 26 maja 2018 r. w Lubniewicach odbył się XLI Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasza szkoła wprowadziła aż dwie drużyny, w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych. Szkołę podstawową reprezentowali: Martyna Dokurno, Zuzanna Kubiś i Jacek Kowalik z klasy 7A, natomiast gimnazjum: Dominik Ledzianowski, Jakub Ledzianowski oraz Dominik Woźniak z klasy 2D i 3B. Turniej składa się z czterech konkurencji: testu z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz skrzyżowań, zadania praktycznego z udzielania pierwszej pomocy, jazdy po torze przeszkód oraz poruszania się po miasteczku ruchu drogowego. Po zakończeniu zmagań nadszedł czas na podsumowanie. Nasza „złota drużyna” z gimnazjum zajęła 1 miejsce i będzie reprezentować województwo lubuskie w finale ogólnopolskim.

Szkoła podstawowa zajęła 10 miejsce. We wszystkich eliminacjach województwa lubuskiego brało udział 1 800 osób, a najlepszym z nich okazał się Jakub Ledzianowski z klasy 3B. Ogólnopolski finał odbędzie się w dniach 5-7 czerwca w Przelewicach w województwie zachodniopomorskim.

Dominik Woźniak