• Biskupin należy do nas!

• 24.09.2018 11:42
      • Była piękna, słoneczna pogoda, co jest nie bez znaczenia, albowiem 18 września 2018 r. dwie klasy czwarte, 4a i 4b z naszej szkoły wybrały się na Festyn Archeologiczny do Biskupina. Przedsięwzięcie aktywizowane od wielu lat właśnie we wrześniu, zorganizowano pod hasłem „ArcheoMarket – od wymiany po stragany”. W częściowo zrekonstruowanej osadzie sprzed 28 wieków mogliśmy podejrzeć życie ludzi z dawnych czasów: jak wyglądały ich domy, czym się zajmowali, co jedli, jakie nosili stroje, z czego robili narzędzia i ozdoby oraz jak bronili się przed wrogami.

Dla zwiedzających przygotowano również krótkie inscenizacje plenerowe. Nasza grupa miała możliwość obejrzenia rzymskiej wyprawy na ziemie Słowian po bursztyn i bitwę wojów wczesnośredniowiecznych. Zainteresowanie dzieci było tak duże, że bez wątpienia stwierdzić można, iż wrażenia z owej wyprawy są bezcenne i pozostaną w naszej pamięci na długo. Nikogo nie dziwi też fakt, że wszyscy wrócili z wieloma pamiątkami: dziewczynki kupiły, m.in wiele ozdób z bursztynu, a chłopcy... oczywiście broń (drewnianą): łuki, włócznie, miecze i tarcze.

Nasz pierwszy integracyjny a zarazem edukacyjny wyjazd należy do udanych!

Pragniemy również podziękować za współpracę p. M. Brzostowskiej-Jarek oraz p. A. Weynie.

Iwona Drzymała, Agnieszka Piasecka