• Tydzień Edukacji Globalnej

• 07.12.2018 18:43
      • W dniach 19-25 listopada 2018 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole Tydzień Edukacji Globalnej pod hasłem: EDUKACJA – NASZ KLUCZ DO PRZYSZŁOŚCI.

W projekcie wzięli udział uczniowie kilku klas:

• klasy 1a, 1b, 2a, i 2b po obejrzeniu filmu pt. „Imbir” opowiadały o źródłach żywności dostępnej w Polsce (tej rodzimej i zagranicznej), efektem ich pracy były ilustracje straganów z różnorodnymi owocami i warzywami,

• klasy 4a, 4b, 5c i 7a poznały losy „Skoczka” czyli dwunastolatka z południowej Azji, którego życie diametralnie różni się od sytuacji dzieci w Polsce, uczniowie pisali do niego krótkie listy,

• klasy 3b i 3c przed obejrzeniem filmu pt.”SOS dla Ziemi” opowiadały o przyczynach i przykładach degradacji środowiska naturalnego, a po jego obejrzeniu uczniowie szukali odpowiedzi na pytanie: jakie działania mogą poprawić stan środowiska naturalnego w Drezdenku, w Polsce i w innych częściach świata?

Tydzień e-globalizacji został podsumowany wystawą, na której zostały zaprezentowane prace uczniów z każdej części projektu.

Iwona Drzymała