• Szkolny Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego

• 14.11.2017 07:35
      • Dnia 13 listopada br. na 1 i 2 godzinie lekcyjnej w naszej szkolnej bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego. Uczniowie przez 90 min. zmagali się z zadaniami z gramatyki oraz z pracą literacką nt. Twórcy literatury odkrywają piękno człowieczeństwa. W argumentacji literackiej młodzi humaniści odnieśli się m.in. do tekstów J. Kaczkowskiego “Grunt pod nogami”, J. Greena “Gwiazd naszych wina”, U. Orleva “Biegnij chłopcze, biegnij”, A. Camusa “Dżumy”, H. Sienkiewicza “ Quo vadis”, A. Mickiewicza “Dziadów”, Sofoklesa “Antygony”, J. D. Salingera “Buszującego w zbożu”. Prace literackie oceniane były zarówno pod kątem treści, rozwinięcia tematu, doboru materiału, jak też wartości uniwersalnych, oczekiwanych postaw społecznych, zasobu słownictwa i języka, ortografii, interpunkcji a nawet estetyki.

Do zawodów rejonowych awansują uczniowie, którzy w zawodach szkolnych uzyskali:
        - Weronika Matkowska 94 % punktów możliwych do zdobycia,
        - Jakub Sikora 97 % punktów możliwych do zdobycia,
        - Michał Sikora 97 % punktów możliwych do zdobycia.

Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki, życząc powodzenia w kolejnych etapach!
        Agnieszka Piasecka