• "Chwila dla pupila"

• 10.01.2020 08:07
      • W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. Chcemy by dzieci uczyły się odpowiedzialności, wrażliwości, aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje. Do schronisk przybywa każdego roku mnóstwo zwierząt zagubionych i porzuconych przez właścicieli.

W naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla „Pilskiego Schroniska dla Zwierząt”. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Organizatorem i koordynatorem akcji była pani A. Grabska oraz M. Brzostowska-Jarek. Cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszej szkoły. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom, za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk.