• Warsztaty kulinarne dla klas czwartych w ramach programu TRZYMAJ FORMĘ

• 17.06.2021 14:53
      • W czwartek (10 czerwca, na godzinach wychowania fizycznego) w ramach programu TRZYMAJ FORMĘ propagującego miedzy innymi zbilansowane odżywianie, w klasach 4a i 4b odbyły się warsztaty kulinarne doskonalące umiejętność samodzielnego przygotowania drugiego śniadania.

Batonik czy słodka drożdżówka nie zastąpią kanapki z pełnoziarnistego pieczywa z chudą wędliną, żółtym serem czy warzywami. Uczniowie mają określone upodobania smakowe, a chcieliśmy aby przygotowania i dalej konsumpcja były miłym doświadczeniem, dlatego też nasi czwartoklasiści przynieśli produkty takie jak: plastry szynki, sera, ugotowane jajko, pasta itp. Szkoła zapewniła świeże bułki, owoce i warzywa, do picia wodę z cytryną i miętą. Ania, Dominika i Michał (kl. 8a) przygotowali miejsce, stoły i służyli pomocą w przygotowaniu drugiego śniadania. Ponadto, poza częścią praktyczną warsztatów dzieci wysłuchały pogadanki na temat: „ŚNIADANIE TO NAJWAŻNIEJSZY POSIŁEK DNIA, A DRUGIE ŚNIADANIE JEST NAJWAŻNIEJSZE ZARAZ PO NIM!”.

Danuta Kąkol