• Niszowa dyscyplina, ale jakie sukcesy

• 24.06.2021 09:48
      • Mijający rok szkolny nie był zbyt łaskawy dla sportu szkolnego, bowiem pandemia zaburzyła, czasami nawet uniemożliwiła uczniom starty w zawodach w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Sytuacja dla osób trenujących sporty indywidualne okazała się bardziej sprzyjająca. Skorzystała z niej uczennica klasy 4a, Aleksandra Roszak, która starty w obecnym roku może zaliczyć do bardzo udanych.

Ola od 2015 roku trenuje taekwondo, a od 2019 w Klubie Sportów Walki VATAHA pod opieką wykwalifikowanego trenera Adama Kulczyckiego. Na swoim koncie ma liczne starty w zawodach rangi Mistrzostw Polski, dzięki którym mogła sprawdzić poziom swoich aktualnych umiejętności. Rok 2019 to występ w Warszawie i II miejsce w Pucharze Europy w formule pointfighting. W 2020 r. wystartowała w turnieju Polish Fighter Kids w Szczecinie, gdzie pokonując rywalki zdobyła I miejsce. W marcu br. w Mistrzostwach Pomorza po wyczerpujących walkach zdobyła I miejsce oraz wyróżnienie jako najlepsza zawodniczka w turnieju w kategorii Kadet młodszy.
        Kolejny bardzo dobry występ Aleksandry, to trzydniowe zawody Mistrzostw Polski Kickboxingu w Kick Light Kadetów Młodszych i Starszych we Włoszakowicach, gdzie została brązową medalistką w kategorii - 37 kg.
        W jednej z ostatnich informacji zamieszczonych na Facebooku KSW VATAHA można przeczytać o świetnym występie Oli na Mistrzostwach Polski w Bałtowie, które zgromadziły blisko 700 zawodników z całego kraju. Aleksandra zajęła tam 3 miejsce w kategorii Kadet młodszy – 37 kg.

Gratulujemy Aleksandrze udanych startów oraz trzymamy kciuki za zwycięstwa w kolejnych zawodach.