• Magiczny wieczór

• 22.11.2017 10:28
      • W piątkowy wieczór, 17 listopada 2017 r., uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami i rodzicami zorganizowali zabawę andrzejkową.

Oczywiście tradycji musiało stać się zadość, więc nie zabrakło wróżb. Wizja przyszłości ukrytej pod kubkiem, losowanie karteczki z przyszłym zawodem, andrzejkowa numerologia, wróżenie z kolorów czy tradycyjne ustawianie butów budziły wiele emocji. Były też tańce, a w roli disc jockeya znakomicie sprawdzał się pan Marek Roszak. Przy dźwiękach utworu „Mój jest ten kawałek podłogi” czwartoklasiści bawili się chyba najlepiej.

Dodatkową atrakcję zapewniła pani Magdalena Niedźwiedzka. Szkolna biblioteka kusiła zagadkami, a drużyny reprezentujące każdą klasę rozwiązywały zagadki, wykorzystując detektywistyczne zdolności. To była miła niespodzianka przede wszystkim dla czytelników książeczek z cyklu "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai". Wypieki na twarzach chłopców i dziewcząt świadczyły o pełnym zaangażowaniu.

O poczęstunek zadbali niezawodni rodzice. Pyszne ciasta, owoce i soki pozwalały uzupełnić „wytańczone” kalorie.

Bogatsi o nowe doświadczenia uczniowie wracali pod opieką rodziców do domu i być może, zainspirowani wróżbami, śnili o przyszłości.

Dorota Jessa