• X Otwarte Mistrzostwa Mażoretek Polski Zachodniej w Górze

• 26.04.2022 14:14
      • Z pewnością przyzwyczajeni jesteśmy już do sukcesów Juniorek i Seniorek Dziewcząt z Buławami z Drezdenka. Co roku bowiem o tej porze roku nasze Dziewczyny biorą udział w mistrzostwach, słyszymy wówczas o medalach, sukcesach. Tym razem do grona zwyciężczyń dołączyła grupa najmłodszych.

23 kwietnia z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych Kadetek (uczennic klas 1-4), albowiem pierwszy raz ta grupa wiekowa wzięła udział w Mistrzostwach Mażoretek Polski. Najmłodsze Buławianki zajęły I miejsce w kategorii scena kadetki mażoretki klasyczne. Emocje, jakie towarzyszyły zarówno trenerkom, mażoretkom, jak i rodzicom są nie do opisania. Widzieć na żywo taniec, poczuć tę atmosferę to przeżycie niesamowite, szczególnie dla rodzica. Po raz pierwszy widziałam od strony "zaplecza" wielkie zaangażowanie rodziców. Mam, które pomagają w czesaniu, ubieraniu. Organizują jedzenie, napoje... kiedy trzeba są krawcowymi, kiedy indziej pocieszycielkami. To One dopingują naszym zespołom. Mamy to zgrany zespół, rzekłabym: profesjonalistki w szerokim tego słowa znaczeniu. Na trybunach jednak obecne były nie tylko One, tuż za autokarami podążali do Góry ojcowie, babcie i dziadkowie. Było nas tak dużo a doping tak silny, że nie było innej możliwości jak wygrać. Niesamowite wrażenie wywarła na mnie także organizacja powitania małych Mistrzyń przez Rodziców tu w Drezdenku, pod szkołą. Nie zabrakło kwiatów, serpentyn, słodyczy a nawet bezalkoholowego szampana. Miniona sobota zapadnie na długo w nie tylko w mojej pamięci.

Życzę dalszych sukcesów i jeszcze raz gratuluję naszym Kadetkom. Korzystając z okazji szczególne podziękowania składamy trenerce Natalii Nadwornej oraz jej asystentkom: Olimpii Pochrząszcz i Eli Paszkiewicz za poświęcony czas i cenne wskazówki podczas sobotnich treningów. Dziewczyny DZIĘKUJEMY – to słowa od nas, rodziców i Ich Złotych Pociech.

Agnieszka Piasecka