• Niezwykła lekcja języka polskiego

• 18.12.2017 08:31
      • W piątek, 15 grudnia br. na 3 i 4 lekcji młodzież naszej szkoły z inicjatywy pań Magdaleny Niedźwiedzkiej i Agnieszki Piaseckiej, autorek innowacji „Książkowe drogowskazy”, wzięła udział w warsztatach realizowanych przez pana Tomasza Walczaka w Bibliotece Miasta i Gminy w Drezdenku.

Niecodzienne, bo pełne pracy twórczej zajęcia, sprawiły uczniom wiele radości. Przede wszystkim otworzyły Im nowe perspektywy spojrzenia na poezję i nie tylko od innej strony. Tu bowiem każdy mógł zostać poetą, „bawiąc się” wierszem K. I. Gałczyńskiego „Już kocham cię tyle lat”. Okazało się, że wszyscy uczestnicy warsztatów potrafili stworzyć oryginalne,  niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju wiersze.

Następnie młodzi ludzie, pracując w grupach, mieli za zadanie stworzyć poemat gazetowy, w którym mieli wyrazić najważniejsze dla nich treści. Realizacje przeszły najśmielsze nasze oczekiwania.

Ze względu na ograniczenia czasowe musieliśmy powrócić do szkoły, ale tam uczniowie klasy 2a tworzyli diagramy analizy postaci.

Bez wątpienia tego rodzaju przedsięwzięcia uczą nie tylko współpracy z innymi, rozbudzają wyobraźnię, pasję czytelniczą, ale również rozwijają kompetencje czytelnicze.

Efekty działań już wkrótce pokażemy podczas szkolnej wystawy prac.

Agnieszka Piasecka