• Pierwszy Dzień Wiosny!

• 23.03.2023 10:38
      • W klasach 4-8 Dzień Kultur Świata to już tradycja naszej szkoły, którą od kilku lat świętujemy pierwszy dzień wiosny. Każda klasa miała za zadanie przedstawić strój, typowe potrawy, element charakterystyczny oraz prezentację na temat wylosowanego wcześniej kraju. Klasa 4a zabrała nas w kolorowy świat Meksyku, gdzie można było skosztować przepysznych nachosów i wiele innych. Klasa 4b w pięknych beretach przybliżyła nam kulturę Francji. Klasa 5a zachwyciła wszystkich pięknymi strojami oraz wspaniałym tańcem prezentując Egipt. Klasa 5b ukazała piękne oblicze Gruzji oraz przygotowała przepyszne potrawy. Klasa 6a przedstawiła kulturę Argentyny oraz jej wspaniałą kuchnię. Dzięki klasie 6b mogliśmy być świadkami walki zapaśników sumo, którzy są elementem charakterystycznym Japonii. Klasa 8a przeniosła nas w świat karnawału brazylijskiego. Natomiast klasa 8b zachwyciła swoim pokazem tańca cheerleaderek oraz występem ucznia, który tańczył jak Michaela Jacksona. Rywalizacja międzyklasowa była bardzo zacięta i nasze jury w składzie Dorota Jessa, Mariola Strzesak i Zbigniew Pieróg mieli nie lada wyzwanie, aby wybrać zwycięzcę. Końcowa klasyfikacja prezentuje się w następujący sposób:
        I miejsce – klasa 5a (Egipt)
        II miejsce – klas 4b (Francja)
        III miejsce – klasa 4a (Meksyk)
        Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ogromną pracę i zaangażowanie włożone w przygotowanie się oraz za wspólną zabawę.

Natomiast w klasach młodszych Pierwszy Dzień Wiosny był „dniem bez podręcznika”. Wychowawcy przygotowali dla swoich uczniów wiosenne quizy, zagadki i zabawy. Tradycyjnie odbył się również kolorowy spacer ulicami Drezdenka.

Magdalena Czarnecka