• "Krzyżówki językowe"

• 09.05.2023 10:24
      • 24 kwietnia 2023 roku trzyosobowe reprezentacje klas pierwszych, drugich i trzecich wzięły udział w szkolnym konkursie języka angielskiego "Krzyżówki językowe". Uczniowie mogli sprawdzić znajomość swojego słownictwa, odpowiedniego dla danego poziomu. Każda klasa miała do rozwiązania kilka krzyżówek zawierających w sumie 50 haseł, liczyło się zarówno poprawnie odgadnięte hasło, jak i jego zapis ortograficzny. Cieszy fakt, że poziom startujących drużyn był bardzo wyrównany, a najlepsze drużyny uzyskały wynik 90% poprawnie zapisanych  haseł.
        Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
        I miejsce (ex aequo): klasa III a (Agata Bajcar, Szymon Boczek, Laura Misiołek)
                 klasa III b (Ewa Małecka, Dominik Mazur, Maja Piasecka)
                 klasa II a (Tomasz Moroz, Piotr Sznajdrowicz, Lena Wojtysiak)
        II miejsce – klasa II b (Marcel Della-Valle, Mateusz Golata, Igor Mąkosz)
        III miejsce – klasa Ib (Vanessa Bober, Oliwia Pensiek, Marcelina Rachańska)
        Wyróżnienie – klasa Ia (Izabela Drzewiecka, Alicja Jabłońska, Róża Stasiełowicz).
        Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do udziału w konkursie w jego następnej edycji.

Iwona Kowal