• Ślubowanie klas pierwszych oraz pasowanie na ucznia

• 07.10.2023 14:27
      • W piątek 29 września 2023 roku odbyła się Uroczystość Ślubowania i Pasowania na uczniów klasy pierwszej.
        To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.
        Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Rodzice pierwszoklasistów oraz cała Społeczność Szkolna.
        Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych rozpoczęła się wystąpieniem Wicedyrektor szkoły Pani Elżbiety Gławdel, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.
        Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.
        Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała zastępca Dyrektora Elżbieta Gławdel. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Nojiego w Drezdenku.
        Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło też upominków.
        Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.
        Ogromne podziękowania za zaangażowanie, pomoc i wsparcie kierujemy do:
        Dyrekcji naszej szkoły - Pana Zbigniewa Kubasika i Pani Elżbiety Gławdel, Rodziców uczniów klas pierwszych, koleżanek i kolegów z Grona Pedagogicznego, pracowników obsługi i administracji.
        Dziękujemy Pani Renacie Frost za przygotowanie upominków SKO, Pani Alinie Domaradzkiej za czuwanie nad oprawą muzyczną.
        Uczniom klas siódmych - Nadii Kędziora ( prowadzącej uroczystość ), Aleksandrze Drozd, Aleksandrze Roszak, Bartoszowi Cisek (niosących sztandar szkoły).
        Uczniom klasy 6 b - Mai Majzlik, Tatianie Dychowskiej, Alicji Bajcar, Natalii Ledzianowskiej, Dagmarze Landzwojczak, Martynie Maćkowiak, Nataszy Nowak, Dawidowi Helak ( uczestniczących w inscenizacji ).

Magdalena Mumot i Renata Sauermann