• "Witajcie w całkiem nowej bajce"

• 18.01.2024 14:03
      • Uczniowie klas IV a oraz IV b w czwartek, 11 stycznia br. wybrali się wraz opiekunami do kina Helios, by obejrzeć film na motywach książki "Akademia Pana Kleksa" Jana Brzechwy. Wizja Macieja Kawulskiego wzruszyła nas, wspólnie z naszymi wychowankami przenieśliśmy się do dziecięcego świata bajki, nie tylko pięknej, ale jakże pouczającej. Naszym oczom ukazał się świat wartości, na które w XXI wieku szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę: przyjaźń, tolerancja, odwaga, wiara, dobro...
        Po mistrzowsku twórcy nowej wersji "Akademii Pana Kleksa" przekazują czym jest empatia i jakże ważne jest to, by być sobą.
        Wzruszające momenty, szczególnie te ukazujące smutek głównej bohaterki, przygotowują młodego człowieka na to, że nie zawsze nasze życie jest tak kolorowe, jakby się wydawało. Nie jesteśmy gotowi na trudne chwile - pożegnanie, odejście kogoś bliskiego. Niejednokrotnie nie możemy się z tym pogodzić a jednak przeciwnościom losu stawiamy czoła. Pomaga nam w tym wewnętrzna siła, którą musimy umieć odnaleźć w sobie. Tu wszystko jest możliwe, pod warunkiem, że w to uwierzymy i tego bardzo pragniemy.
        Nie możemy doczekać się kolejnej części zapowiadanej przez Kawulskiego trylogii.
        Agnieszka Piasecka