• Regulamin V edycji konkursu na szkolnego lektora "Każdy czytać może"

• 14.05.2019 12:39
        1. Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna wraz z nauczycielami języka polskiego. Patronat nad przedsięwzięciem obejmuje Dyrekcja Szkoły Podstawowej  nr 2 im. Józefa Nojiego w Drezdenku.
        2. Celem konkursu jest:
        • upowszechnianie znajomości utworów nie będących lekturą szkolną,
        • promowanie czytelnictwa wśród uczniów,
        • budzenie szacunku do języka ojczystego,
        • tworzenie motywacji do czytania książek,
        • rozbudzanie wyobraźni młodego czytelnika,
        • umiejętność wcielenia się w rolę postaci przedstawionej w utworze,
        • upowszechnianie kultury żywego słowa.
        1. Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch kategoriach. Kategoria I: klasy IV i V, kategoria II: klasy VII, VIII i IIIgim. Każda klasa wraz z wychowawcą może wytypować max. 3  osoby.
        2. Zgłoszenie uczestnictwa (nazwiska i imiona uczestników) potwierdza się osobiście, bądź poprzez wiadomość wysłaną na e-dziennik do p. A. Piaseckiej i p. M. Niedźwiedzkiej. Dodatkowo zgłoszenie uczestnictwa potwierdza wychowawca/opiekun klasy. Zgłoszenia przyjmujemy do 24 maja 2019 r.
        3. Reprezentanci klas otrzymują od organizatora listę tekstów do przygotowania się do konkursu, ponadto każdy uczestnik  może w godzinach otwarcia biblioteki szkolnej przyjść i zapoznać się z utworami/fragmentami na miejscu.
        4. Konkurs dla klas młodszych odbędzie się 27 maja 2019 r. dla klas starszych 30 maja 2019 r. Przed rozpoczęciem konkursu uczestnicy otrzymają fragmenty tekstów, które mogą przećwiczyć w domu. Teksty dostępne są w szkolnej bibliotece.
        5. O zwycięstwie decyduje ilość zebranych punktów/głosów. W przypadku jednakowej ilości głosów organizator przewiduje dogrywkę.
        6. Ocenie podlegać będą: dykcja, intonacja głosu, wcielenie się w postać.
        7. Zwycięzca otrzymuje nagrodę książkową, dyplom oraz ocenę celującą wagi 2 z języka polskiego. Finaliści otrzymują oceny bdb wagi 2 z języka polskiego, dyplomy. Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostaną pochwałami wpisanymi do dziennika.
        8. Regulamin wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
        Magdalena Niedźwiedzka