• Akademia Bezpiecznego Puchatka

• 06.10.2017 08:58
      • Nasza szkoła przystąpiła do IX edycji "Akademii Bezpiecznego Puchatka" - największego programu edukacyjnego o tematyce bezpieczeństwa skierowanego do uczniów I klas szkół podstawowych.
        Podczas zajęć realizowanych przez nauczycieli, dzieci dowiadują się jak bezpiecznie pokonać drogę do i ze szkoły, jak w sytuacjach zagrożenia zadbać o swoje i kolegów bezpieczeństwo, jak zachować się w nowych sytuacjach społecznych, czy podczas korzystania z Internetu. Tegoroczne materiały "Akademii Bezpiecznego Puchatka" zostały również uzupełnione o tematykę związaną z pierwszą pomocą oraz o treści uczące efektywnego zapamiętywania, trening koncentracji i rozwijania kreatywności.
        Cały program opracowany został przez wykwalifikowanych pedagogów - metodyków, przy współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.