• 16.09.2022 08:42
      • 15 września w naszej szkole uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki z oddziału "0" kreatywnie obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to globalne święto kreatywności i współpracy ustanowione, by przypominać o tym, jak wielką wagę ma bycie twórczym i oryginalnym.
        Dzieci poznały historię Vashti, dziewczynki, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Głównym elementem dnia kropki były zajęcia, podczas których powstały prace plastyczne. Ich motywem przewodnim był prosty znak interpunkcyjny. W czasie tych pełnych radości i zabaw lekcji uczniowie poznali marzenia kropki oraz szukali kropek i kropeczek w swoim otoczeniu. A wszystko to ubrani w piękne i pomysłowe "kropkowane" stroje.
        Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

Katarzyna Mencel