• Wizyta pierwszaków w bibliotece szkolnej

• 12.03.2018 14:34
      • 1 marca 2018 r. odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy 1b, pod hasłem "Wiosno przyjdź". Pierwszaki dowiedziały się, co to jest biblioteka i jakie zasady obowiązują przy korzystaniu z jej zasobów. Przypomniały sobie także, jak należy obchodzić się z książką, by mogła cieszyć czytelników przez długie lata.
        W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 2b gimnazjum: Magda Nowaczyk, Iza Roszak, Patryk Zielony i Jakub Gaczyński, którzy wspaniale zaprezentowali wiersze o tematyce wiosennej, zadawali także maluchom zagadki oraz przeprowadzali zabawy ruchowe. Pierwszakom bardzo podobała się taka lekcja, podczas której spontanicznie okazywały sympatię starszym kolegom i koleżankom. Mam nadzieję, że od tej pory uczniowie będą często odwiedzać szkolną bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.
        Paniom, Agnieszce Piaseckiej i Magdalenie Niedźwiedzkiej dziękuję za zorganizowanie lekcji bibliotecznej, a uczniom klasy 2b za jej przeprowadzenie.

Renata Sauermann