• Spotkanie z leśnikiem

• 07.02.2019 08:10
      • Dzieci z klas drugich spotkały się 6 listopada 2018 r. z leśniczym, Panem Dominikiem Kaczmarkiewiczem z nadleśnictwa Karwin. Dla większości z nich było to pierwsze, ale jakże wartościowe spotkanie. Ciekawe opowieści leśnika przybliżyły dzieciom zagadnienia przyrodnicze, a liczne ciekawostki z lasu sprawiły, iż spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze. Mali przyrodnicy z zapartym tchem słuchali opowieści o tym, jak chronić i dbać o przyrodę. Oglądali także przywiezione przez leśniczego eksponaty leśne. Punktem kulminacyjnym spotkania było stworzenie przez każdego ucznia mini lasu z przywiezionych przez gościa darów. Spotkanie okazało się trafnym pomysłem- pozwoliło nie tylko na przybliżenie wiedzy dotyczącej lasu, życia w lesie oraz pracy leśniczego, ale wpłynęło także na rozbudzenie postawy troski o obszary leśne i zwierzęta na nich żyjące.

Renata Sauermann