• Kongres Samorządów Uczniowskich Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego

• 18.05.2018 11:18
      • Maj to wyjątkowo pracowity miesiąc dla Zarządu Samorządu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Nojiego w Drezdenku. Dzięki bowiem współpracy z Dyrekcją szkoły było możliwe zorganizowanie w naszej placówce Kongresu Samorządów Uczniowskich Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego.

Do spotkania doszło 16 maja br. a swą obecnością zaszczycili nas: starosta powiatu strzelecko-drezdeneckiego Pan Edward Tyranowicz, radni kadencji 2014-2018: Pan Bogusław Kierus oraz Pan Zbigniew Kubasik. Wśród  młodzieży znaleźli się przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej z Drezdenka oraz uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Miło było nam gościć uczniów z Kurowa, Strzelec Kraj., Zwierzyna, Trzebicza i Drezdenka.

Reprezentanci SU pod przewodnictwem inicjatora imprezy Bartłomieja Jędrzejczaka przedstawiali swoje pomysły oraz plany działań. Istotą tego przedsięwzięcia była przede wszystkim wymiana doświadczeń oraz dyskusja dotycząca kwestii: „ Co można poprawić w uprawnieniach samorządu". Część teoretyczna połączona z dyskusją zakończona została warsztatami, które pozwoliły zgromadzonym jeszcze bardziej się otworzyć i zintegrować. Istotny w tej kwestii był nawiązany dialog, wszyscy młodzi samorządowcy uznali, iż tego rodzaju spotkania powinny mieć cykliczny charakter. Dzięki temu wspólnie moglibyśmy podejmować się różnych działań ( kiermasze, imprezy, debaty czy też współpracy samorządów z Młodzieżową Radą Miejską).

Agnieszka Piasecka