• XIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny

• 25.05.2018 12:35
      • Dnia 18 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się XIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla gimnazjalistów powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Uczniowie przez godzinę mieli za zadanie napisać dyktando oraz udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące znajomości zasad ortograficznych. W wyniku klasyfikacji Mistrzem Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego została Karolina Polańska, uczennica klasy gimnazjalnej ze Szkoły Podstawowej w Starym Kurowie. Wysokie II miejsce zdobyła Beata Kęszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzelcach krajeńskich, a III miejsce Jakub Sikora ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku. Puchar dla najlepszej drużyny w powiecie trafił do Szkoły Podstawowej w Starym Kurowie reprezentowanej przez Karolinę Polańską, Natalię Nowakowską oraz Klaudię Sosnowską.

Konkurs jest organizowany pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Sponsorami nagród dla uczestników konkursu są: Starosta Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego, Burmistrz Drezdenka oraz Dyrektor MGZO w Drezdenku.

Zwycięzcom gratulujemy, zaś Sponsorom dziękujemy za ufundowanie atrakcyjnych nagród.

Elżbieta Gławdel