• Rozstrzygnięcie Konkursu z Języka Niemieckiego

• 04.06.2018 08:40
      • Mieliśmy przyjemność obchodzić niedawno Dzień Matki, z tej okazji uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Niegosławiu i ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Drezdenku wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie z Języka Niemieckiego, którego celem było wykonanie kartki z życzeniami dla mamy. Życzenia oczywiście musiały być napisane  w języku niemieckim.

Kartki, które napłynęły do nas były bardzo ciekawe, starannie wykonane i zawierały  wiele ciepłych i serdecznych słów dla mam.

Jury w składzie: mgr Wioletta Ruszkowska - germanistka, mgr Nina Ratajczak - germanistka oraz mgr Edyta Sikora Roman - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej miało bardzo trudny wybór oceniając walory artystyczne i językowe nadesłanych prac.

I miejce zdobyła praca Beaty Kowal (kl. III) ze Szkoły Podstawowe w Niegosławiu, II miejsce zajął Dominik Mucha (kl. VIIa) ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Drezdenku, a III miejsce zdobyła Urszula Perska (kl.VII) ze Szkoły Podstawowej w Niegosławiu.

Jury postanowiło przyznać też 3 wyróżnienia. Otrzymały je: Amelia Rembarz (kl. VII) ze Szkoły Podstawowej w Niegosławiu, Aleksandra Wiśniewska (kl. VIIb) ze Szkoły Podstawowej nr 2  w Drezdenku oraz Aleksandra Jaroszewicz (kl. IV) ze Szkoły Podstawowej w Niegosławiu.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wiele interesujących pomocy i gadżetów do nauki języka niemieckiego.

Za ufundowanie nagród dziękujemy serdecznie wydawnictwom: LektorKlett oraz PWN.

Laureatom i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy. Pozostałym uczniom dziękujemy za udział, ich zaangażowanie oraz zapraszamy do udziału w konkursie już za rok.

Nina Ratajczak, Wioletta Ruszkowska