• "Kochamy Cię, Polsko"

• 14.11.2018 12:40
      • 9 listopada 2018 r. był w naszej szkole dniem wyjątkowym. Cała społeczność szkolna świętowała  zbliżającą się 100. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Lekcje rozpoczęliśmy od spotkań z wychowawcami, podczas których rozmawialiśmy m.in. o okolicznościach, w jakich doszło do powrotu Polski na mapę Europy oraz współczesnym patriotyzmie. Kolejne godziny to podsumowanie projektów i konkursów niepodległościowych oraz  świetna zabawa i pozytywne emocje, których dostarczyli nam uczniowie klas 8b i 3a, czyli zwycięzcy październikowych zmagań „Polska ekspres”. To właśnie te dwie drużyny walczyły w piątek  o wygraną w wielkim finale „Kocham Cię, Polsko!”. Obie drużyny zaprezentowały się znakomicie i udowodniły, że swoją wiedzą i umiejętnościami nie mają sobie równych. Jak na klasę sportową przystało 3a już w pierwszych konkurencjach zaryzykowała, zdobyła przewagę, której nie oddała do końca.

Punktualnie o godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy wszyscy cztery zwrotki Hymnu w ramach akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”. Po uroczystym apelu nasz biało-czerwony rozśpiewany pochód przemaszerował na plac Wileński, gdzie wspólnie z uczniami z innych szkół uczestniczyliśmy w montażu słowno-muzycznym.

Nasz dzień zakończyliśmy tradycyjną lekcję, bo jak pisał nasz wspaniały rodak Święty Jan Paweł II „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu (...)

Magdalena Niedźwiedzka