• Sukces naszych recytatorów

• 10.12.2018 12:31
      • 6 grudnia br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. ks. J. Tischnera w Drezdenku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Pamięci Wisławy Szymborskiej. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów: Magdalena Weyna (4b), Piotr Gil (5b), Martyna Dokurno (8a), Wiktoria Mucha (8a), Oliwer Berenstein (3b) oraz Magdalena Nowaczyk (3b).  W komisji zasiadali znawcy poezji i mistrzowie pióra: Wioletta Kinal, Ludwik Lipnicki i Alina Michalak. Drużyna naszych przedstawicieli w pełni zaprzeczyła słowom samej Noblistki, która w jednym ze swych wierszy napisała:
        Niektórzy lubią poezję
        Niektórzy –
        czyli nie wszyscy.
        Nawet nie większość wszystkich, ale mniejszość...
        Czyżby? okazuje się, że nie do końca zgodzimy się z poetką, albowiem nasza młodzież nie tylko czyta, interpretuje, recytuje, można by rzec- lubi poezję. Powiedziałabym, że ją nawet kocha. Dowodem na to są osiągnięcia, z którymi powróciliśmy do szkoły. A mianowicie: Martyna Dokurno zajęła I miejsce, Oliwer Berenstein III miejsce a Wiktoria Mucha – wyróżnienie. To wielki sukces naszych recytatorów, gdyż w konkursie wzięło udział 5 szkół z naszego powiatu. Jak zaznaczyli organizatorzy i jury ta edycja, już piąta, była na najwyższym  jak dotąd poziomie. A poezja nie jest łatwa, tym bardziej deklamacja, dlatego sukces naszych recytatorów cieszy.
        Laureatom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Agnieszka Piasecka