• Absolutna cisza, napięcie i wnikliwa analiza jednego dnia z koszmarnego życia alkoholika...

• 22.03.2019 14:38
      • 18 marca 2019 r., Centrum Promocji Kultury - scena, grupka widzów, ciemność i "Normalka" - monodram Adama Andryszczyka w mistrzowskim wykonaniu Jana Mierzyńskiego - aktora Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. Widzowie - 14,15 i 16-latki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku.
        Nikt się nie nudzi, nie szuka telefonu, nie spogląda z niecierpliwością na zegarek. Czy to możliwe? Czy tak wygląda rzeczywistość osoby uzależnionej poza niewidoczną granicą między prawdziwym życiem a życiem utopionym w alkoholu.Czy to może spotkać mnie? Silnego człowieka, któremu obce są tak wstrząsające wydarzenia? Czy ja mógłbym swoje marzenia, aspiracje i nadzieje rozmyć w strugach alkoholu? Co z moją rodziną? Wymarzoną pracą? Relacjami z ludźmi? Czy można z tego wyjść? Czy pozostaje tylko skończyć z sobą?
        Oglądając wspaniałą kreację Jana Mierzyńskiego nie sposób nie zadać tych pytań. Pytań, które same nasuwają się na myśl, na które nie ma innej odpowiedzi jak ta, że sami muszą wziąć odpowiedzialność za swoje życie z dala od nałogu, który prowadzi na dno.
        Za niepowtarzalne chwile zadumy autorowi, odtwórcy roli, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dziękujemy - młodzież i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku.
        Mariola Swaczyńska