• Przygoda 2

• 22.03.2019 12:42
      • Patrząc z boku, można by rzec, że przygoda Natalii Łukiewicz z klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku zaczęła się w tym roku szkolnym. Bowiem we wrześniu za namową prowadzących Ją nauczycieli stwierdziła, że chce wziąć udział w dwóch konkursach przedmiotowych - z historii i z j. polskiego. Historia to Jej pasja. Nie tylko Jej nauczycielka, p. I. Drzymała, przekonana była, że Natalia w tej dziedzinie z pewnością sobie poradzi. Choć niewiele Natalii zabrakło punktów, konkurs przedmiotowy z historii niestety zakończył się na etapie rejonowym. Mimo to, uczennica nie poddała się i próbowała swych sił w kolejnym przedsięwzięciu. Udało się, została FINALISTKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIELCY POLACY - TWÓRCY NIEPODLEGŁOŚCI.
        To był pierwszy powód do dumy. Drugi to sukces Natalii z marca, została LAUREATKĄ KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO. Czy było łatwo? na pewno nie. Brak wolnego czasu, setki przeczytanych stron, napisanych prac, motywów... Ostatnie miesiące obracały się wokół analizy i interpretacji różnych tekstów kultury. Praktycznie Natalia poza nauką nie miała na nic innego czasu. Mimo to świetnie sobie radziła z obowiązkami szkolnymi i z przygotowaniami.
        Znamy się od klasy pierwszej gimnazjum. Pamiętam nieśmiałą, ale jakże sumienną uczennicę. Z drugiej - zapamiętałam Ją jako osobę dociekliwą, uważnie słuchającą. Wszelkie wskazówki dotyczące Jej prac, nie pozostawały bez echa. Każda sugestia traktowana była jak drogowskaz. W trzeciej klasie do rzetelności dołączyła cierpliwość, wytrwałość i przede wszystkim determinacja. Natalia poza wiedzą nauczyła się, że dzięki ciężkiej pracy oraz zaangażowaniu, można wiele osiągnąć. Stała się osobą odważną, śmiało stąpającą po ziemi. Dziś, pewna siebie, wie czego pragnie. Wierzę, że nabyte cechy, wiedza i umiejętności pozwolą tak ambitnej osobie odnieść jeszcze niejeden sukces.

Agnieszka Piasecka