• 8 LISTOPADA – DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

• 09.11.2017 07:48
      • Dzień Zdrowego Śniadania organizowany w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania zainicjował w 2007 r. ówczesny komisarz Unii Europejskiej ds. zdrowia Markos Kyprianou. Jego celem jest zachęcanie dzieci i młodzieży do zdrowego odżywiania. Dlatego też po raz drugi w naszej szkole podjęliśmy się, wspólnie z SU, tego zadania.
        Podczas przerw międzylekcyjnych można było zjeść drugie śniadanie popijając ciepłą herbatą z miodem. Na stołach królowały pomarańcze, banany, grejpfruty, gruszki, jabłka i winogrona, które były pysznym dodatkiem do śniadania. Gimnazjaliści z Samorządu Uczniowskiego przygotowali kanapki (dla tzw. ”zapominalskich”) z twarogiem, pomidorem, papryką i zielonym ogórkiem. I jeszcze… marchewka, pokrojona w słupki, smakowała najbardziej.
        Danuta Kąkol