• 6b na tropie…

• 11.02.2021 07:34
      • W ubiegłym roku szkolnym ze względu na zawieszenie stacjonarnej nauki zostaliśmy zmuszeni do tego, by przerwać dosłownie w połowie realizację programu profilaktycznego, tj. Programu Domowych Detektywów „Jaś i Małgosia na tropie”. Dlatego też zaraz po powrocie do szkoły, już we wrześniu,  zaczęliśmy analizować drugą część projektu, wierząc w to, że uda nam się zrealizować wszystkie zadania. Niestety w październiku powróciliśmy do nauki zdalnej, ale to nie powstrzymało nas przed tym, by program zrealizować do końca.

Śladami głównych bohaterów programu – Jasia i Małgosi – przez kilka tygodni analizowaliśmy zachowania młodych ludzi w kontekście uzależnień oraz relacji rówieśniczych. Wykonaliśmy kapsuły czasu, do których sięgniemy ponownie w listopadzie tego roku kalendarzowego, kiedy będziemy już w klasie 7. Sprawdzimy wówczas co zmieniło się w naszych upodobaniach.

Ze względu na obecną sytuację musieliśmy zmodyfikować niektóre przedsięwzięcia, jednak  na miarę możliwości wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Nie możemy spotkać się z całą społecznością szkolną, dlatego efekty naszej pracy przedstawiamy w postaci multimedialnych prezentacji. Wierzymy w to, że zaprezentowane materiały pomogą tak, jak i nam, reszcie społeczności szkolnej, opóźnić inicjację alkoholową wśród uczniów.

Linki do prac uczniowskich:

Grupa 1: Łagodzenie stresów

Grupa 2: To tylko piwo