• Póki nas ktoś pamięta, wciąż żyjemy

• 29.10.2021 14:48
      • Halina Poświatowska próbowała znaleźć odpowiedź na nurtujące niejednego z nas pytania: „Czy wszys­tko po­zos­ta­nie tak sa­mo, kiedy mnie już nie będzie? Czy książki od­wykną od do­tyku moich rąk, czy suk­nie za­pomną o za­pachu mo­jego ciała? A ludzie? Przez chwilę będą mówić o mnie, będą dzi­wić się mo­jej śmier­ci – zapomną.” Z kolei Carlos Ruiz Zafón w jednym ze swoich utworów napisał Póki nas ktoś pamięta, wciąż żyjemy. Słowa te śmiało można rzec są od wielu lat mottem naszego szkolnego przedsięwzięcia – Akcji „Znicz”, której opiekunami są I. Drzymała, A. Piasecka i Z. Pieróg. Także w tym roku, we wtorek 26 października szkolna brać zebrała się przy opuszczonych grobach, by nie tylko uczcić pamięć pochowanych tam ludzi, ale również zapalić symboliczny znicz.
        Bardzo pragniemy podziękować naszej młodzieży za pomoc, za to, że są otwarci, bezinteresowni. Jednak w szczególności chylimy czoła przed najmłodszymi uczestnikami naszego przedsięwzięcia. Dziękujemy rodzicom, którzy wspierali swe pociechy podczas akcji.

Agnieszka Piasecka