• POWIATOWA OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU!

• 16.11.2017 07:31
      • 16 listopada 2017 roku w Zwierzynie odbyła się Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu pod hasłem „Uzależnieniom powiedz NIE!”.

Celem Olimpiady było – kształtowanie postaw asertywnych wobec palenia tytoniu, picia alkoholu, zażywania środków  odurzających oraz sprawdzenie i utrwalenie posiadanych przez młodzież informacji na temat uzależnień.

W konkursie udział wzięli: Dominika Pietrzak, Hanna Rokaszewicz oraz Wiktor Nowak. Uczniowie zespołowo rozwiązywali krzyżówkę oraz test. Drużyna również ułożyła wiersz na wylosowany rodzaj uzależnienia. V etapem konkursu było przedstawienie wcześniej przygotowanej inscenizacji nt. „Dlaczego nie warto zażywać”. Uczestnicy otrzymali dyplom i ciekawe nagrody książkowe.

Szkoła Podstawowa nr 2  w Drezdenku zajęła V miejsce.

Gratulacje!!!

Mariola Strzesak