• Konkurs recytatorski w Lipkach Wielkich

• 28.11.2017 07:58
      • 25 listopada Szkoła Podstawowa w Lipkach Wielkich zorganizowała ósmy już konkurs recytatorski dla uczniów z powiatów gorzowskiego, międzyrzeckiego oraz strzelecko-drezdeneckiego. Wśród zaproszonych recytatorów znaleźli się oczywiście także uczniowie naszej szkoły. Starsza grupa wiekowa zmagała się z twórczością Bolesława Leśmiana, natomiast młodsi recytowali teksty Jana Brzechwy, który był Leśmiana krewnym. Dwoje naszych uczniów z klasy 2B oddziału gimnazjalnego zostalo wyróżnionych w najstarszej grupie wiekowej. Wyróżnienia te otrzymali Magdalena Nowaczyk za recytację utworu "Z lat dziecięcych" oraz Oliwer Borenstein za interpetację tekstu "Głuchoniema". Sukces recytatorów jest tym większy, że byli oni jedynymi wyróżnionymi w swojej grupie wiekowej. Uczestnikami konkursu w młodszej grupie byli również chłopcy z klasy 4b Piotr Gil i Kacper Dolata. Uczestnictwo w konkursie przyniosło im wiele pozytywnych emocji. Zdobyli również dużo doświadczenia, które powinno zaowocować w przyszłości.
        Recytatorom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dariusz Gruszewski