• Z wizytą na komisariacie

• 19.12.2017 07:30
      • W piątek, 1 grudnia 2017 r., uczniowie klasy 4a Szkoły Podstawowej nr 2 w ramach programu „Bezpieczna+” wybrali się na niecodzienną wycieczkę. W samo południe zostali przyjęci przez Komendanta Komisariatu Policji w Drezdenku, pana Mirosława Kędziorę.

W sali narad pan komendant opowiedział uczniom kilka ciekawostek na temat pracy policji i zademonstrował przedmioty związane z tym zawodem. Każdy, kto tylko zechciał, mógł zostać zakuty w kajdanki, oczywiście tylko na chwilę. Wiele pytań dotyczyło sposobu użycia pałki policyjnej. Emocji było przy tym wiele.

Nie mogło się obyć bez wizyty „na dołku” oraz posiedzenia za kierownicą radiowozu.

Największą atrakcją okazało się jednak spotkanie z policyjnym psem Maksem. Uczniowie chcieli wiedzieć wszystko, co dotyczyło pupila.

Do szkoły wrócili pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia.

Marek Roszak