• Młody @lider zagościł w dwójce

• 29.11.2022 09:07
      • Nasza szkoła przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego projektu Młody @lider. Jego celem jest podniesienie kompetencji dzieci i młodzieży, by w przyszłości stały się cenionymi na rynku pracy e-liderami. Podjęta inicjatywa w obszarze przedsiębiorczości i inicjatywności, wykorzystuje wiedzę z: ekonomii, zarządzania i finansów, a także z turystyki i logistyki. Projekt jest realizowany przez Uniwersytet Szczeciński przy współpracy z organizacją pozarządową - Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy Think!
        Celem warsztatów z przedsiębiorczości jest nabycie wiedzy z zakresu zarządzania projektami oraz kształcenie u młodzieży szkolnej postawy przedsiębiorczej w życiu i pracy.
        Problematyka warsztatów:
        • rozwój kompetencji przedsiębiorczych uczniów, przygotowanie ich do aktywnego poszukiwania swojego miejsca na rynku,
        • odkrywanie motywacji, pasji, zainteresowań, które mogą stać się podstawą samodzielnego podejmowania różnych inicjatyw,
        • rozwój dodatkowych kompetencji miękkich, np. społecznych, interpersonalnych, komunikowania się, prezentowania swojego zdania, pomysłu, rozwiązania.
        Metodologia projektu: nauka przez działanie; określenie potrzeb, możliwości, celów oraz sposoby ich realizacji; analiza i opracowanie planu działania, budżetu; podejmowanie decyzji, wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w realizacji projektów.
        Dla wszystkich uczestników programu przewidziano również kursy e-learningowe w zakresie rozwoju kompetencji przedsiębiorczych.
        Za nami wizyta na Uniwersytecie Szczecińskim, gdzie gościliśmy 25 listopada br. Placówka wywarła bardzo duże wrażenie na adresatach przedsięwzięcia, tj. uczniach klas 6a, 6b, 8a oraz 8b.

Oto nasza fotorelacja z podjętych działań.
        Agnieszka Piasecka